Skip to content

Trvanie a priebeh regenerácie pečene s Pestrecom mariánskym

Jeho účinná látka silymarín chráni pečeň, má regeneračné a antioxidačné účinky

Regenerácia a peeling

Na začiatku procesu regenerácie sa pestrec rozloží v žalúdku. Počas rozkladu sa spustí tvorba tráviacich enzýmov a pečeň spustí tvorbu žlče. Následne pestrec prechádza do čriev, kde sa obsiahnuté látky vstrebú do krvi. Tak, ako postupuje črevným traktom, čistí a regeneruje črevný trakt, teda vykonáva akýsi peeling črevných stien. Upozorňujeme na skutočnosť, že v prvých dňoch bude stolica výraznejšie zapáchať.

Spravidelnenie vylučovania

Asi do 7 – 10 dní od začiatku užívania dokáže spravidelniť vylučovanie, čo je veľmi dôležité z hľadiska hnilobných procesov, ktoré poškodzujú steny čriev. V tomto čase už sa pečeň začína zbavovať prebytočného tuku.

Zbavenie sa nežiadúcich látok

Po asi troch týždňoch užívania začnete badať pozitívne účinky bylinky. A to z dôvodu čiastočného zbavenia sa nežiaducich látok v krvi, ktoré vyvolávali únavu, migrény, nevoľnosť, alergie a zápalové procesy. Rovnako aj už očistené steny čriev začnú lepšie vstrebávať látky potrebné na harmonickú činnosť orgánov.

Pokles hladiny cholesterolu

Po približne piatich týždňoch užívania sú už výraznejšie badateľné zmeny na očiach a tvári. Tie si možno vy pri pravidelnom pohľade do zrkadla nevšimnete, ale všimnú si to ľudia, ktorých ste dlhšie nestretli. Čo je však najpodstatnejšie, účinky sa odzrkadlia najmä na krvných a pečeňových testoch. Po piatich týždňoch užívania klesnú hodnoty až o 50 %. Napríklad taký cholesterol – LDL z 9 na 7.

Regenerácia pečeňových buniek

Ak budete v kúre pokračovať ďalej, po dvoch mesiacoch si zmeny na tele všimnete aj sami. Samozrejmosťou je, že sa budete lepšie cítiť a lepšie vyzerať. Zažívací trakt s vylučovaním synchrónne zabezpečí lepšiu vstrebateľnosť, a tým aj výživu. Látky, o ktoré bolo vaše telo dlhodobo ochudobňované, teraz prúdia do žíl a dodávajú vám energiu i vitalitu. Stále prebieha regenerácia pečeňových buniek pečeňovej membrány a jej detoxikácia.

Zdravá pečeň

Tri mesiace používania vás privedú relatívne k zdravej pečeni a vaše krvné testy budú v norme. V tomto čase pečeň zmenší svoj objem, v črevnom trakte nebudú prebiehať hnilobné procesy, nebude vás nadúvať a zbavíte sa aj vnútorného tuku. Redukciu tuku si všimnete na veľkosti brucha, keďže aj pečeň zbavená tukov sa zmenší. Pestrec je teda ideálna voľba aj pri chudnutí. Keďže má vysokú nutričnú hodnotu, pri jeho užívaní nepociťujete hlad. Budete síce chudnúť, ale svoj jedálniček nemusíte striktne obmieňať.

Uvádzané trvanie vychádza zo zvyčajného procesu. Avšak je len orientačné. Všetko závisí od toho, v akom stave je vaša pečeň na začiatku užívania.

Všetko o užívaní Pestreca

Po užití do 1 hodiny sa neodporúča piť mlieko, alkoholické nápoje a konzumovať dráždivé jedlá. Pestrec sa neodporúča užívať ženám počas tehotenstva a pri kojení, taktiež ani ľuďom s vysokým krvným tlakom. Skladujte ho v sklenej nádobe primerane veľkej obsahu – veľmi rýchlo totiž oxiduje.

Pri užití väčšieho množstva, ako je predpísané, nie sú známe žiadne vedľajšie účinky ani žiadne zdravotné problémy. Pestrec mariánsky neobsahuje žiadne škodlivé látky pre pečeň, je veľmi bezpečnou voľbou na jej liečbu a, samozrejme, aj prevenciu. Pre efektívnu účinnosť pestreca mariánskeho je ideálne užívať ho ako ucelenú kúru, a to pravidelne niekoľko týždňov alebo mesiacov.

  • 2x denne aspoň 40 – 60 minút pred jedlom (aby koncentrácia v žalúdku nebola zriedená potravou)
  • 2x polievkovú lyžicu zapiť 3 dcl vody
  • Najúčinnejšia dávka je tesne pred spaním
  • Pri užití väčšieho množstva ako je predpísané nehrozia žiadne zdravotné problémy
  • Na začiatku kúry je potrebné dávku zdvojnásobiť z dôvodu naštartovania systému trávenia a vylučovania
  • Po od balení presypte obsah vrecka do primerane veľkého pohára s viečkom, aby ste zabránili oxidácii
  • Jedno balenie vám vydrží asi 10 – 12 dní.
  • Plody pestreca mariánskeho sa užívajú v drvenej forme vo veľkosti maku priamo tak, ako ho príroda poskytla, bez ďalších dodatočných úprav.
  • Najmä pri závažnejších poškodeniach pečene je nevyhnutné dlhodobé užívanie vyšších dávok.

Čo hovoria o Pestreci naši klienti

„Chcem poďakovať za radu z príspevku na fóre, kde som sa dočítala o účinkoch a hlavne výsledkoch pri regenerácii pečene s pestrecom. Moje problémy sú dnes minulosťou. Pestrec však užívam aj naďalej, ale už len ako prevenciu. Ďakujem.“

Katka N., Rimavská Sobota

„Dlhodobo som sa neúspešne liečila na endometriózu. Na podnet známej som skúsila pestrec a po 5 mesiacoch mám podstatne krajšiu pleť, schudla som 11 kg, cítim sa ako by sa mi vrátila mladosť. Určite odporúčam.“

Valéria K., Brezno

„Mám 59 rokov a svoju pečeň som nikdy nešetril. Či už alkohol alebo strava. Keď váha ukazovala 122 kg a ukázali sa vážne zdravotné problémy s tým spojené, poradili mi pestrec. Skúsil som to a neľutujem. Užívam ho asi rok a pol, mám 98 kg a hlavne sa mi veľmi zlepšil zdravotný stav.“

Martin R., Vráble

„Mala som závažné problémy so stolicou. Poradili mi pestrec mariánsky a do týždňa sa dostavili prvé výsledky. Dnes už len spomínam na chvíle, čo som si vytrpela, a pritom to bolo také jednoduché. Mať len tie správne informácie. Darmo sa nehovorí, dobrá rada nad zlato.“

Kristína M., Nitra

„Mám 40-ročnú prax ako všeobecný lekár a som zástanca alternatívnej liečby pomocou prírodnej medicíny. Pestrec má neskutočný efekt pri regenerácii pečene. Hlave nemá žiadne vedľajšie účinky v porovnaní s liečbou pomocou syntetických liekov.“

Peter J., Trnava

Balíčky s pestrecom v našom obchode

Back To Top