Skip to content

Účinky Pestreca

Pestrec mariánsky obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sa v bežne konzumovaných potravinách vyskytujú len zriedka. Bez nich sa však nedokážu vstrebať niektoré vitamíny a minerály. Práve týmto výrazne ochudobňujeme svoj organizmus o zdraviu prospešné zložky, čo sa neskôr prejaví ako rýchlejšie stárnutie, náchylnosť k chorobám či obezita. Ďalšími dôležitými zložkami sú bielkoviny, vláknina, silice, flavonoidy, silybín, silymarín, tyramín, histamín, sacharidy a síra a je aj silný antioxidant. Využíva sa úspešne pri otravách v dôsledku intoxikácie alkoholom, drogami, priemyselnými chemikáliami alebo hubami. Taktiež aj pri žltačke, mononukleóze a rôznych iných poškodeniach pečene. Podáva sa i po chemoterapii a regeneruje pečeňové bunky.

Využitie Pestreca

Pestrec je veľmi vzácna bylinka. Prospešná je pri množstve zdravotných problémov, či už vážnejších ochoreniach, alebo aj ako prevencia. Pestrec znižuje cholesterol, harmonizuje krvný tlak, detoxikuje a posilňuje pečeň, odstraňuje tráviace poruchy, podporuje obnovu pečeňových buniek, zlepšuje trávenie a spravideľňuje vylučovanie, čistí črevný trakt, chráni pečeň pred škodlivými účinkami farmaceutických liekov, pomáha pri cirhóze, hepatitíde, endometrióze, napravuje sliznicu maternice, chráni žily a cievy a podporuje tvorbu enzýmov. Využíva sa pri chronických chorobách pečene a žlčníka, pri obnove tkaniva pečene, žlčníkových kameňoch, chorobách sleziny, hemoroidoch (zlatej žile) ako obklad, vredoch predkolenia, gynekologických problémoch, pomáha pri ochorení sliznice maternice, pri neplodnosti, bielom výtoku, ťažkostiach s trávením, pľúcnych ťažkostiach, žltačke a kožných ochoreniach.

Silný antioxidant

Pestrec mariánsky pôsobí ako silný antioxidant vo svojej najprirodzenejšej podobe. Je vhodný na celoročnú detoxikáciu organizmu. Neutralizuje voľné radikály, čo je najmä v prípade oslabeného organizmu veľmi dôležité. Je užitočný aj tam, kde k zaneseniu pečene došlo buď v dôsledku nesprávnej výživy, alebo nadmernej konzumácie potravín či zlej životosprávy, teda v prípade obezity.

Hospodári s energiou

Pestrec mariánsky sa osvedčil pri regenerácii pečene, napríklad pri hepatitíde (zápal), žltačke, ale aj tráviacich poruchách zapríčinených funkčnou poruchou pečene. Pečeni škodí aj stres, prepracovanie a plytké dýchanie, užívanie liekov vrátane hormonálnej antikoncepcie alebo liekov na podporu plodnosti.

Zásobuje telo živinami

Odporúča sa užívať aj ako pomocník v liečbe cirhózy – tvrdnutie a chronický zápal pečene. Pomáha zmierňovať bolestivé príznaky endometriózy. Látky obsiahnuté v plodoch pestreca sú vhodné na posilnenie obranyschopnosti organizmu, podporujú správnu činnosť pečene, žlčníka a zažívacieho traktu.

Chráni pečeň

Pestrec mariánsky dokonale očisťuje pečeňové bunky od toxínov, vďaka čomu je pečeň posilnená a chránená. Je výborným pomocníkom pri ochorení sliznice maternice, najmä endometriózy, a pomáha zmierniť menštruačné kŕče a bolesti. Napomáha pri očiste tráviaceho a pečeňového systému a posilňuje činnosť ľadvín.

Balíčky s pestrecom v našom obchode

Back To Top