Skip to content

Využitie plodu Pestreca mariánskeho

Upozornenie: Žiadam návštevníkov nášho Blogu,aby nekopírovali obsah Blogu, bez nášho vedomia a súhlasu,za účelom ďalšieho verejného publikovania.Všetky príspevky a texty či fotografie sú výlučne našim duševným vlastníctvom a sú chránené v zmysle autorského zákona číslo 618/203 Z.z.Zákona, autorskom práve a práve súvisiacom s autorským právom.

Ďakujeme za pochopenie.

Ak chceme čo najlepšie využiť možnosti plodu Pestreca mariánskeho, musíme vedieť ako ho pripraviť na užitie a čím sa jeho možnosti znižujú, teda čoho by sme sa súčasne s užívaním mali vyvarovať.

Pestrec je známi už 2000 rokov. Rimania na dlhých výpadoch užívali Pestrec ako prevenciu proti chorobám, tak že ho jednoducho žuli. V tej dobe nevedeli to, že látka ktorá je ukrytá v šupke plodu Pestreca je silymarín a práve tá je najcennejšia pre našu pečeň. Až po objavení látky silymarín sa začali syntetickou cestou vyrábať liečivá na pečeň podľa zloženia silymarínu, ktorý obsahuje Pestrec mariánsky.

Je na každom z nás, akou cestou sa chcem dopracovať k zdravej pečeni. Či syntetickou, alebo prírodnou.
Je dobré vedieť, že Pestrec nemá žiadne vedľajšie účinky na naše zdravie a nehrozí žiaden zdravotný problém, ak ho užijeme väčšie množstvo. Hlavne na začiatku liečby treba zdvojnásobiť dávky, z dôvodu očisty stien črevného traktu, kvôli lepšej vstrebateľnosti liečivých, ale i výživových látok.

Plod Pestreca nemôže dôjsť do styku s kovom, vodou nad 40st, surovým mliekom a ani alkoholom. Časté otázky od klientov sú: To už vôbec nemôžem piť alkohol. Alkohol v malom množstve nie je pre organizmu nebezpečný. Väčšie nebezpečenstvo je zlý životný štýl do ktorého zahrnieme stravu, pohybovú aktivitu, regeneráciu organizmu, detoxikáciu organizmu, teda akýsi pravidelný servis našich orgánov. V ďalšom sa treba zamyslieť aj nad tým, ako vieme eliminovať stres, ktorý sa podpisuje na každom našom ochorení.

Teda ak chceme čo najlepšie využiť liečivé schopnosti Pestreca, musíme si ho pripraviť tak, aby bol rozdrvený na veľkosť piesku. Je to preto, lebo po užití a zapití vodou min. 3dcl. sa v žalúdku za asi 40 minút rozloží a postupuje do tenkého čreva, kde sa cez steny čriev vstrebáva do krvi. Veľmi nám pri tom pomôže to, že po užití dávky a zapití vodou minimálne 40 min. nekonzumujeme stravu a nepijeme iné nápoje. Pestrec musí byť v žalúdku sám, aby sa nezriedil stravou alebo nápojom. Tak sa nám podarí zužitkovať Pestrec najlepšie. A pokiaľ do hodiny po užití Pestreca nebudeme piť alkohol, surové mlieko a konzumovať pikantné jedlá, tak to robíme veľmi správne. Čiže po hodine môžeme piť aj surové mlieko ale aj pohár vína po obede nerobí pri užívaní Pestreca žiaden problém.

V ďalšom blogu si popíšeme ako najlepšie pripraviť plod pestreca, aby sme zachovali všetky látky a hlavne neeliminovali látku silymarín nesprávnou prípravou.

 

Všeobecne o systéme zdravá pečeň.

Nachádzate sa na stránke www.zdravapecen.sk  a duálnej stránke  www.zdravejatra.cz    v BLOGU, kde môžete nájsť veľa informácií,ktoré vám pomôžu pochopiť systém liečby pečene,žlčníka,obličiek, odstrániť zlé krvné a pečeňové testy,ale hlavne postupy čo robiť,aby ste nemuseli nikdy užívať syntetické lieky.Staráme sa o vás,aby ste boli vždy fit,netrpeli únavou,nadváhou či stresom.Učíme našich klientov ako postupovať,aby sa užívania liekov zbavili.Systém je založený na očiste pečene,črevného traktu,ciev o čo sa postará Egyptský kmín -černucha a regeneráciu pečene, ktorú hravo zvládne pestrec. Pestrec obsahuje flavonoidy,ktoré podporujú tvorbu nových pečeňových buniek. Pokiaľ si kúpite tú správnu odrodu,váš zámer sa určite podarí zrealizovať. Pestrec treba užívať medzi jedlami, nabrať na lyžicu priamo do úst a zapiť vodou. Kmín sa môže užívať tesne pred jedlom,alebo po jedle,ale nie spolu s pestrecom. Odstup musí byť min.30 minut a viac. Pestrec musí byť v drvenom stave tak, ako ho posielame.Samotný pestrec užívať je nevýhodné,nakoľko nedokáže odbúrať nežiadúce látky z tela tak ako kmín-černucha a hlavne látky z neho sa cez črevný trak nezabudujú do krvi ,pokiaľ černucha črevný trakt nevyčistí.Užívanie samotného pestreca hlavne prvých päť týždňov je mrhanie financiami,nakoľko až 80% jeho obsahu skončí v toalete.Dokonalé využitie je s podporou černuchy. Užívanie oboch byliniek je jednoduché a bezpečné aj u detí od troch rokov. Veľa našich klientov má prevážne sedavú prácu,alebo pracujú na smeny a to hlavne nočné smeny.Pri takejto práci dochádza k poruchám pečene,čo sa prejaví ťažobou,nadúvanie,pocit plnosti,kŕčmi.Pokiaľ tieto stavy nebudete riešiť a budete odkladať problém,o tri roky môžete očakávať problém so žlčníkom,obličkami,problémy v črevnom trakte,steatóza pečene,vaše krvné a pečeňové testy budú už vysoko nad normou. Okrem toho môžete začať priberať,aj keď už dlhšie konzumujete menej a menej potravín.Nesmiete zabudnúť na to,že pečeň je filter,fabrika nášho zdravia,ale i zásobáreň výživných zložiek,teda akási špajza,kde sa ukladá nadhodnota výživy,aby tieto látky boli pripravené na dodanie do krvi,pokiaľ v krvi poklesnú.Keď je pečeň upchatá  tukmi a toxínmi,tieto zložky neuloží, končia v toalete a vy sa takzvane draho stravujete.
Informácie z našej web stránky sú kopírované a používané na iných stránkach,na ktorých sú ponúkané produkty,ktoré vám zaručene pomôžu.Keď zablúdite na takúto stránku a nedopátrate sa  k sídlu spoločnosti,obchodným podmienkam,majiteľa spoločnosti,ba dokonca na tejto stránke beží čas dokedy si môžete výhodne tovar zakúpiť,tak ste práve s najväčšou pravdepodobnosťou naleteli.V nepriesvitnom obale je ponúkaný tovar vysokej gramáži,za nízku cenu.To čo hľadáte je síce napísané na obale,ale pri užívaní zistíte,že to nefunguje a tak sa pýtate buď mailom,alebo telefonicky,ako by mal pestrec mariánsky fungovať.Prvom rade si treba uvedomiť,že informácie z našej stránky sa nedajú skombinovať a využiť s tovarom zakúpeným z iných stránok.Dôvodom sú odrody pestreca,ktoré neobsahujú flavonoidy,tak že sú určené len ako výživné plody a používajú sa hlavne pri výrobe granúl pre zvieratá. Pestrec mariánsky DRVENÝ /Ostropestrec mariánsky,Silybum mariánum /L/ Strieborný bodliak, ľud.Kristova koruna.
Keď si pozorne prečítate konkurenčné stránky,tak sa dozviete aj to,že na obale majú uvedený plod drvený a v popisoch  túto vetu:  Práve z tohoto dôvodu je mletý plod Pestreca, ktorý ponúkame balený v šikovných vreckách.Keby v skutočnosti pestrec drvili,tak by mletý nespomínali.Zrejme zabudli prepísať.Ďalej z popisu konkurencie: Drvinu v ústach dôkladne požujte a premiešajte so slinami (kvôli rýchlejšiemu stráveniu a distribúcii prospešných látok) a prehltnite.Prosíme vás na našom pestreci neaplikujte požutie,ale len vložiť do úst zapiť vodou a prehltnúť. Máme k tomu niekoľko dôvodov.
Drvený znamená príprava,systém,ako zachovať v pestreci flavonoidy,lebo teplo na 40 st.ich likviduje.Takéto teplo vzniká pri mletí. Pre obsah flavonoidov pestrec kupujete. Konkurencia bežne pestrec melie,ale na obale uvádza,že ho drví,lebo vie,že mletý nepredá,na koľko si dôkladne preštuduje našu stránku a vie,že kvalitou nám nemôže konkurovať,iba cenou.Bohužiaľ na to doplatí hlavne zákazník.Systém zdravá pečeň funguje tak,že sa užíva pestrec a Egyptský kmín v jeden deň súčastne v pomere 2:1. Dve balenia pestreca + jedno balenie kmínu. To je ideálna objednávka,keď chcete vyskúšať to čo publikujeme či je,alebo nie je pravda o účinkoch byliniek ktoré vám pošleme. Pokiaľ tento mini balíček užijete v priebehu 18 až 20 dní,vaše pochybnosti o účinkoch a systéme zdravá pečeň sa rozplynú. Tí čo nás poznajú si objednávajú SET A pre začínajúcich.Je finančne najvýhodnejší.Je na vás,kedy začnete.Treba si však uvedomiť,že veľké zdravotné problémy začínajú malými zdravotnými problémami,ktoré sme zanedbali.Obraz vašej tváre, očí,pokožky,nálady a pocitov,je obrazom vašej pečene.Teda tak ako vyzeráte a cítite sa,to je obraz toho,v akom stave a kondícii je vaša pečeň.Pečeň ovplyvňuje kvalitu a čistotu krvi a krv je palivom nášho života. Nezabudnite na to,že pečeň nebolí.Preto jej málo kto venuje pozornosť.Od 24 roku života starne a z roka na rok stráca na výkone vekom a stavom znečistenia od taxických látok. Pomôžte pečeni zbaviť sa tukov a toxínov,ona vám prinavráti vaše zdravie.

V našom E-shope zakúpite drvený plod Pestreca už pripravený na užitie. Je balený tak, aby neoxidoval. Po otvorení balenia presypte obsah drvy do pohára s viečkom alebo sklenenej dózy. Máme s drvením skúsenosti a Pestrec dodávame pripravený v takej kvalite , aby splnil vaše očakávania.

Informácie o systéme prípravy Pestreca nepodávame,nakoľko tieto sú z našej web stránky kopírované a používané na konkurenčných stránkach. Je to hlavne na webe bylinkára,ktorý nám skopíroval stránku tak, že si ju zákazníci mýlia a systémovo nám vykráda web.Nepodávame ani informácie o našich dodavateľoch,či obchodných partneroch. Taktiež sa nemôžeme vyjadrovať k tovaru,ktorý nebol zakúpený v našom E-shope.

Tento článok má 5 komentov

 1. Dobry vecer,
  pestrec mariansky si objednavam priamo od Vas a som naozaj nesmierne rada, ze som nan natrafila, pretoze postupne vidim ake ma vynikajuce ucinky na zdravie.
  Chcem sa vsak uistit v jednej veci ohladom uzivania. V jednom texte na stranke pisete a taktiez na balicku je uvedene, ze konzumacia pestreca je 20-30 min. pred jedlom, ale tu v blogu je napisane, ze po uziti je potrebne nejest aspon 40 min., aby sa pestrec nezriedil stravou alebo napojom v zaludku. To casove rozpatie mi akosi nesedi nakolko 20-30 min. a 40 min. je rozdiel. Ktory cas mozem teda povazovat za spravny?
  Este by bolo mozno dobre uviest na stranku, za aky cas sa moze uzit pestrec po jedle. Ja si davam odstup minimalne 1 hod.

  Dakujem pekne a prajem vsetko dobre
  S pozdravom
  Z. Cernanska

 2. Dobrý deň,
  Ja mám otázku ohľadom drvenia pestreca – ako ho realizujete Vy? Keďže neodporúčate ani mletie, ani drvenie v mažári.
  Ďakujem.

  1. Drvenie plodu Pestreca mariánskeho je dôležité kvôli zachovaniu látky silymarín ,ktorá je ukrytá v šupke Pestreca. Na našej web stránke v odseku BLOG je venovaný článok,ako a prečo plod Pestreca drviť.Drvenie je dôležité aj kvôli vstrebávaniu,aby sa v črevnom trakte dokázal vstrebať.Nesprávne rozdrvený Pestrec sa nestihne v žalúdku dostatočne rozložiť a takto zle pripravený sa nestihne vstrebať v tenkom čreve.Skrátka nevyťažíme z neho látky potrebné na regeneráciu pečeňovej membrány a vylúčime ich von z tela bez efektu.

    1. Všetko pochopíte,ak si prečítate https://www.zdravapecen.sk/blog/2015/05/26/precitajte-pred-objednavkou/

     Z hľadiska,že konkurencia a to hlavne bylinkár nám systémovo kopíruje informácie z nášho webu a zákazník si nás mýli,neposkytujeme tieto informácie.Môžeme pripomenúť len to,že plod Pestreca nesmie prísť do styku s kovom a pri príprave nesmie vzniknúť teplo nad 40 st.
     Tak že mletie je neprípustné a jemne drvený Pestrec,ako ho uvádzajú oni, nie je možné pripraviť.Všetky naše informácie si privlastňujú a podávajú ich zákazníkom,ako svoje skúsenosti.Rozdiel medzi našou prípravou a ich je jasný,ak si drv dáte vedľa seba a porovnáte.Minulý rok skopírovali našu stránku asi v máji a od mája predávali Jemne mletý.Keď zistili,že niekde je chyba a látka silymarín sa tým ničí,nie aby vymysleli niečo iné,tak jednoducho to isté mletie premenovali na jemne drvený.No a takýmto spôsobom,že niekoho vždy nahovoria,aby nám napísal otázku,ktorá bude niekde na webe,môžu zase niečo opísať a vylepšiť.
     Zákazník musí prísť bohužiaľ na to sám čo vloží do úst a v akej kvalite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top