Skip to content

Vyskúšajte pozitívne účinky Pestreca mariánskeho a Čierneho kmínu aj vy!

Ako pomáha Pestrec mariánsky

  • Podporuje obnovu pečeňových buniek
  • Detoxikuje a posilňuje pečeň
  • Preukázateľne odstraňuje následky chemoterapie
  • Používa sa pri otravách jedmi, hubami, alkoholom a drogami

Ako pomáha Čierny kmín

  • Má regulačný a posilňujúci účinok na imunitný systém
  • Pomáha pri tráviacich a črevných problémoch
  • Podporuje správnu funkciu kardiovaskulárnej sústavy
  • Pôsobí proti ukladaniu tuku v cievach, čím uľahčuje prietok krvi a tým normalizuje krvný tlak

Egyptský čierny kmín / Černucha / je zameraný na očistu črevného traktu, povlakov na stenách čriev, aby priechodnosť stien čriev bola optimálna a látky s plodu Pestreca mariánskeho sa v dostatočnej miere vstrebávali do krvi. Pokiaľ sú steny čriev zanesené, účinky Pestreca mariánskeho sú nízke. Černucha v črevnom trakte likviduje parazity, v krvi zráža cukor a tuk, ale aj likviduje baktérie. Užívaním Černuchy sa zlepší imunitný systém, zbavíte sa infekcií a pliesní a tiež látky z Černuchy dokážu až na 80% likvidovať možné potencionálne rakovinové bunky. Černucha v črevnom trakte a krvi pripravuje optimálne prostredie pre činnosť Pestreca mariánskeho.

Pestrec mariánsky / Strieborný bodliak / je viac zameraný na očistu pečene od tukov, toxínov a regeneráciu filtra uloženého v pečeni, pečeňovej membrány, ktorá čistí krv od nežiadúcich látok. Pestrec mariánsky, odroda Strieborný bodliak obsahuje flavonoidy, ktoré sú zabudované v šupke Pestreca. Tým je Pestrec mariánsky vlastne nenahraditeľným pomocníkom pri regeneračnej činnosti pečeňovej membrány. Zregenerovaná pečeňová membrána Pestrecom mariánskym z krvi odstráni nežiadúce látky a vaše hodnoty budú zase v norme. Pestrec mariánsky je však i veľmi výdatným doplnkom výživných látok, ktoré v strave vôbec neprijímame. Pestrec mariánsky obsahuje strategické látky pre náš každodenný život, chráni bunky pred poškodením a nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v Pestreci mariánskom, napomáhajú vstrebávať niektoré druhy vitamínov a minerálov. Pestrec mariánsky je silný antioxidant, spomaľuje starnutie tým, že chráni bunky proti oxidácii. Pestrec mariánsky podporuje tvorbu buniek a zároveň ich aj chráni, do krvi dodáva zložky výživy.

Všestranné využitie Pestreca mariánskeho je z histórie známe, kedysi ho nazývali všeliek. Pestrec a Černucha je Ideálna dvojica, dokážu odstrániť poruchy trávenia, vylučovania, metabolizmu tukov a cukrov. Je to ucelený systém bez vedľajších účinkov.

Čo je Pestrec

Pestrec mariánsky (lat. Silybum marianum) je u nás známy aj ako Ostropestrec mariánsky, Strieborný bodliak alebo ľudovo Kristova koruna. Táto zdravá bylinka, pôvodom z Kanárskych ostrovoch, sa v našom klimatickom pásme dá pestovať väčšinou ako okrasná rastlina. V jej dozretom plode sa tvorí látka silymarín, ktorá pomáha k prečisťovaniu pečene a k regenerácii pečeňových buniek pečeňovej membrány. Najúčinnejší je ale Pestrec mariánsky dopestovaný na miestach svojho pôvodného výskytu (Kanárske ostrovy, Španielsko).

Aké sú účinky Pestreca mariánskeho

Plody Pestreca mariánskeho obsahujú silymarín, antioxidant , ktorý je silnejší než vitamíny C a E. Chráni pečeň pred toxickými látkami vyvolávajúcimi zápaly. Silymarín v pestreci taktiež zvyšuje odolnosť bunkovej membrány proti prenikaniu vírusových toxínov a hepatotoxických látok, má regeneračné účinky a podporuje proteínovú syntézu. Ďalej obsahuje silybín, silydianín, silychristín, menej je taxifolínu, kvercetínu a kempferolu. Nakoľko je to silný antioxidant, spomaľuje starnutie a bráni vzniku civilizačných ochorení.

Čo hovoria o Pestreci naši klienti

Back To Top