Skip to content
Pestrec na pečeň

Bezkonkurenčná pomoc pečeni pestrecom

Bioflavonoidy sú kľúčom na reštart pečene a balzamom pre pečeň. Reklamné rady na očistu pečene sú v skutku unikátne. Hlavne také, čo ohúria reklamou o prírode. Všetko je to podložené len teoretickými sľubmi o tom, ako vám daná receptúra, tekutina, alebo prášok, ktorý si zamiešate do vody zachráni vašu pečeň, ale skôr sa to podobá na to, ako vám vytiahnu peniaze z vašej peňaženky.

Ponúkame vám 21 ročné skúsenosti s užívaním pestreca a vieme vám aj poradiť, ako najlepšie plod pestrec využiť, ako sa liekov zbaviť, alebo ako sa im vyhnúť a je to tak jednoduché, že si stačí zapamätať len jedno. Máte pocit hladu? Neotvárajte chladničku, ale dajte si dávku pestreca. Len nie je pestrec, ako pestrec a to sú najčastejšie omyly, lebo pod týmto názvom sa ukrýva veľa odrôd. Tak ako u kukurici, ktorú si kúpite na varenie, ale nejdete si ju odtrhnúť na družstevné pole, lebo tá sa používa na chov dobytka, ale konzumovať sa tiež dá. Ale poďme pekne po poriadku, prečo a ako, ale aj kedy neužívať pestrec.

Držme sa faktov

Fakt je ten, že potrebujeme podporiť tvorbu nových pečeňových buniek, ale nie tak ako sa to len publikuje, ale aj zdôvodniť, ako daný prípravok, alebo tabletka regeneráciu pečene podporí a hlavne čím, lebo to žiaden preparát, alebo tabletka nedokáže, ale iba to čo nájdete ozaj v prírode a v prírodnej forme, pokiaľ daný dar zeme obsahuje bioflavonoidy- to je kľúč k regeneračnému procesu pečene.
Len to musí rásť na kríku, lúke, strome, alebo v zemi, určite nie v krabičke, alebo fľaške. Teda to čo nerastie v prírode, to pečeni nepomôže a to čo neobsahuje bioflavonoidy, to je tak zdĺhavá cesta, že síce sa budete cítiť lepšie, ale regenerácii pečene to nepomôže.

Prečo?

Kľúčom k tomu sú bioflavonoidy a to päť druhov, ktoré obsahuje pestrec mariánsky. Pestrec, ten čo posielame zákazníkom, obsahuje päť druhov bioflavonoidov a tak ich máte pod jednou strechou. Nemusíte si kupovať nič iné, aby vaša pečeň začala fungovať lepšie.
Cez pečeň pretečie 2000 L krvi denne a to aj vtedy, keď nevyvíjate žiadnu aktivitu. U športovcov je to až 3600 l krvi. Samozrejme, pokiaľ máte tú správnu odrodu /dôležité/ a použijete správnu prípravu pestreca, ale aj správne užívanie pestreca. Najlepšie využijete pestrec vtedy, keď ho budete užívať-konzumovať niekedy počas dňa, pri pocite hladu a nebudete z užívania robiť pravidelnosť. Hlad vám pripomenie, že treba si dať dávku pestreca a nie zobrať chladničku útokom. Pozor na odrodu, odrôd je viac, niektoré sa pestujú aj na SK a to hlavne pre chov koní, no niektorí predajcovia vám budú tvrdiť, že má najväčší obsah silymarínu. Aby ste sa o tom presvedčili, je dobré si pozrieť na našich stránkach, čo vlastne silymarín je.

Pri príprave pestreca musíme postupovať metódou drvenia, keď ho pomeliete, pri mletí vznikne teplo, zostane len výživná hodnota pestreca, ale bioflavonoidy už nie, lebo bioflavonoid je látka prchavá, podobne ako antioxidant.
Mletie a zlé skladovanie je zásadná chyba, mletím vniká teplo a teplo, ale i vlhkosť je pre bioflavonoid pohromou.

Veľa našich terajších klientov postupovalo podľa našich pokynov, ale s vlastne zadovážením pestrecom /lebo bol lacný z obchodných reťazcov/ a zistili, že to čo publikujeme, nefunguje. Rozdiel je v tom, že použili inú odrodu-na prípravu čaju, alebo zakúpili mletý pestrec nie drvený, aj keď na obale bolo uvádzané že je drvený. Preto pred kúpou pestreca je dobré, si pozrieť a naštudovať naše články o pestreci, kde nájdete všetky potrebné informácie ale i to, ako niektorí obchodníci menili na obale názov pestrece jemne mletého za drvený, ale posielajú stále ten jemne mletý, len zmenili popis na obale. Tu klik: https://www.pestrec.sk/drveny-pestrec-mariansky-a-cena/ (obrázok je niekoľkonásobne zväčšený).

Drvený pestrec je ozaj drvený vtedy, keď si drv vysypete na biely tanierik a každý kúsok je iný, sú tam kúsky aj s ostrými hranami a od miniatúrnych až po niekoľkonásobne väčšie. Keď už máte pestrec od iného dodávateľa, môžete si ho aspoň porovnať a zbadáte rozdiel.
Skladovanie podrveného pestreca

Skladovanie je dôležité, lebo pred drvením má plod pestreca obsah vlhkosti od 4 do 6 %. Pokiaľ nemáte suchý sklad na celý plod pestreca, tak môže byť až 8 %. Plod pestreca totiž obsahuje olejovinu a bioflavonoidy sa nachádzajú v šupke pestreca. Keď drvený pestrec uzatvoríme do vrecka so zipom, všetka vlhkosť zostane v obale. Z tohto dôvodu ako jediný balíme pestrec tak, ako ho vidíte na obrázku. Takéto balenie je naše a keď ho nájdete v lekárni, alebo v zdravej výžive, môžete si byť istý, že je od nás. Nikto tak pestrec nebalí. Položme si otázku, ako jediný to robíme zle a ostatní keď balia pestrec do rovnakých obalov so zipom to robia dobre? A to aj preto, lebo baliť pestrec tak ako to robíme, je technicky a aj ekonomicky náročnejšie? Kvalita, drvenie, farba, chuť, vôňa a balenie pestreca, ale jeho skladovanie, to všetko signalizuje jeho kvalitu, preto zlý postup už pri kúpe, je nulový účinok. Pestrec ktorý vám pošleme, skladujte pri stálej izbovej teplote, aby ste ho zle neuskladnili napríklad vo vetranej špajze, alebo chladničke, ale našli sa aj takí, čo ho uskladnili v mrazničke.

Kedy sa dá spoľahnúť na 100% na pestrec

 • pri prevencii
 • pri ochorení ako nadváha, podvýživa,
 • stukovatená pečeň, kožné ochorenia, alergie, poruchy trávenia a vyprázdňovania,
 • padanie vlasov, lámanie nechtov, nadmerné potenie, únava, stres, -poruchy spánku, sedavá práca-kamionisti, práca na nočné smeny, -práca v znečistenom prostredí-stavby, autoservis, prašné výrobne, chemické závody, čerpacie stanice na pohonné hmoty.

V prípade že ste sa našli v spomínaných zdravotných komplikáciách, treba začať čím skôr, lebo je len otázkou času, kedy zaklopú na dvere lieky.

Toto je skúšobný balíček pre začínajúcich:
https://www.pestrec.sk/produkt/drveny-pestrec-mariansky-startovaci-set-3×270-g/

Je to dávka na cca max. mesiac, no za ten čas kým ho skonzumujete, zistíte veľa zmien na trávení, vyprázdňovaní, ustúpi ťažoba, únava a už nebudete o pestreci pochybovať, či to čo publikujeme je pravda, že pestrec je prírodný zázrak už 2000 rokov známi. Na túto tému je veľa odborných štúdií a lekár ktorý má prehľad o tom, čo môže vašej pečeni ozaj pomôcť, vám ho určite odporučí. Je to moja osobná skúsenosť, keď v 40 ke začal už klopať na dvere cholesterol a dnes po 21 rokoch ho konzumujem a udržiavam si tak pečeň vo skvelej forme. To je aj odpoveď na to, či môžete pestrec konzumovať nepretržite. Pritom nič nevynechávam z jedálnička, konzumujem to čo mi chutí, doprajem si pivo, pohár vína, ale už nie som odkázaný na tak veľké porcie jedla a hlavne tak často konzumovať potraviny ako pred 20 rokmi. Je to z dôvodu obsahu výživných látok v pestreci, ale i dobre fungujúca pečeň, ktorá zodpovedá aj za stav črevného traktu. Netreba však zabúdať na starnutie a spomalenie životného štýlu, ale i podaný výkon a spaľovanie energie.

V črevnom trakte / za jeho stav zodpovedá pečeň/ sa cez steny čriev-cez póry ,vstrebávajú látky do krvi a pokiaľ sú zanesené, vaša výživa putuje do toalety, ale tuky sa budú ukladať. Pečeň si vie vyrobiť až 70% tukov, aj keď budete jest celý mesiac len ovsené vločky.

Cesta týrania a hladovanie je cesta zlá. Myslite na to, že potrebujete denný prídel V-vitamínov, M-minerálov ,A- antioxidantov, S- stopové prvky, N- nenasýtené mastné kyseliny-sú veľmi dôležité, lebo bez nich sa nevstrebú niektoré V-vitamíny a M-minerály a tak vlastne vznikajú srdcovocievne a osteoporózne ochorenia.

Pečeň má životnosť výkonu 120 rokov, len ju nesmiete zlikvidovať za 60 rokov, ale starať sa o svoju fabriku zdravia. Pritom stačí tak málo, nájsť si čas, kedy si dám pestrec a netreba ani na to myslieť, lebo mi to pripomenie hlad. Pestrec je zázrak prírody, volajú ho aj všeliek, alebo Kristova koruna preto, lebo dokáže dostať ,alebo udržať pečeň v dobrej kondícii a od pečene je závislá kvalita a čistota krvi- v nej sa hľadajú všetky choroby. Pokiaľ ste pomocou pestreca nedosiahli zlepšenie, nemali ste dobrý pestrec a postupovali ste zle.

Pestrec funguje a pečeň vám bez problémov zregeneruje, treba si však robiť pravidelnú očistu pečene a to min. dva krát do roka na jar a jeseň, minimálne však v trvaní 5 až 7 týždňov, ale po 40 ke už sa o pečeň treba starať permanentne. Stav potravín je už tak prispôsobený stabilizátormi a konzervantami, aby dlho vydržali a to je pre pečeň veľký problém. Denne na ňu útočia vírusy a baktérie, potravinové prímesi, lieky, alkohol, skrátka všetko, čo vkladáme do úst a je to nijako konzervované a dlhodobo skladované. Keď nájdete na pulte v potravinách trvanlivosť 14 dní, treba sa nad tým zamyslieť.

Vždy sa ale držte faktov

Vždy keď niečo idete robiť pre zdravie, nesmiete hneď zareagovať na reklamu, to je zlý začiatok, vyhadzovanie finančných prostriedkov a páchanie škôd na vlastnom tele, treba si to premyslieť a nie hŕ do toho vletieť. Dnes žijeme zvláštnu dobu a čo sa týka nášho zdravia, je to jediné čo môžeme sami rozhodnúť a ovplyvniť. Internet poskytuje veľa dobrých informácii, ale aj veľa nezmyslov.

Jednoduchý príklad

Umývanie riadu je bežná vec, lebo už v rannom veku ste vedeli, že vaša mama umývala riad tak, že použila jar a teplú vodu. Či že keď použijete jar a studenú vodu, tiež sa dopracujete k výsledku, len váš účet za vodu bude päť krát vyšší. No ale nemôžete z hry vypustiť jar, aj keď vám to reklama radí, lebo vám ponúka niečo, čo rozhodne nemôže fungovať, lebo ponúka to, čo neobsahuje biofilavonoidy, ktoré sa nedajú premiestniť, vyťažiť a skladovať mimo plod pestreca, pritom bez týchto bioflavonoidov nikdy nedostanete pečeň do dobrej kondícii, aj keď v reklame tvrdia, že ich tabletka obnovuje pečeňové bunky. Pečeň môžete čistiť aj žihľavou, púpavou, ale i inými prírodnými potravinami, ale nám ide o podporu regeneračného procesu pečene, bez neho vaša pečeň nikdy nebude lepšie pracovať a jednoducho bez bioflavonoidov sa to nedá.

Ako fungujú bioflavonoidy

Vy počas dňa si fixujete do krvi bioflavonoidy, ktoré v nočných hodinách medzi pól nocou a 03,00 hodinou napomáhajú regenerovať pečeň. To je čas, kedy pečeň regeneruje, preto je úplne jedno, kedy si vložíte pestrec do úst počas dňa, len treba pestrec konzumovať na prázdny žalúdok, ideálne je to pri pocite hladu. Pokiaľ by ste pečeň len čistili a nebudete dopravovať do krvi bioflavonoidy, tak sa budete krútiť na jednom mieste ,lebo pečeň od 24 roka života starne a keď máte 50 rokov a ešte stále ste nič s pečeňou nerobili, váš čas užívania tabletiek na tlak a cholesterol už bude klopať na dvere. Pritom naši klienti už vedia, že pomocou pestreca sa zbavili liekov, ktoré aj dlhodobo užívali. Z reklamy, alebo z plánu ktorý ste nezrealizovali, sa nikde neposuniete. Treba dodať i to, že s pestreca sa nepredávkujete, nemá žiadne vedľajšie účinky, je to potravina, ktorá dokáže vašu pečeň dostať do skvelej kondície a vrátiť vás niekoľko rokov výkonnostne späť. Len ho treba papkať, nie variť čaj, alebo kupovať výťažok oleja, alebo tinktúry, lebo neobsahujú to podstatné bioflavonoidy. Nekupujte pestrec po súčiastkach, šetrite peniaze a robte to hneď správne, lebo chovať toaletu je dnes drahý špás.

Najčastejšie otázky o pestreci

 1. Od koľkých rokov sa môže užívať pestrec.? Bezpečne od troch rokov a dávky sa prispôsobujú váhe. Denná dávka je normovaná na 60kg. Ale nemusíte to počítať presne, nikomu pestrec neublížil, ale je zbytočné sa ním prepchávať, organizmus ho nevyužije.
 2. Ako užívajú pestrec ľudia s vysokým krvným tlakom? Tí čo užívajú lieky na tlak postupujú podľa príbalového letáku bez výnimky a neliečení ľudia začínajú na noc, alebo v čase keď je telo v kľude, aby nepodávali žiaden fyzický výkon.
 3. Ako dlho musím užívať pestrec, aby som sa zbavil stukovatenej pečene? Záleží na tom, v akom stave pečeň je, keď začínate, ale minimálny čas je 3 až 4 mesiace a viac, pokiaľ je už v pečeni uloženého viac tuku.
 4. Za aký čas sa pomocou pestreca viem zbaviť liekov na tlak a cholesterol? To záleží od hodnôt aké máte, ale liekov na cholesterol sa dá zbaviť asi tak za štyri mesiace a na tlak približne asi za toľko mesiacov, koľko rokov lieky na tlak beriete. Najdlhšie to môže trvať aj pri desať ročnom užívaní liekov asi 7až 8 mesiacov.
 5. Ako mám užívať-konzumovať pestrec, keď beriem veľa liekov? Jednoducho. Po užití pestreca sa snažte cca hodinu nič nejesť a ani neužívať lieky, aby bol pestrec v žalúdku sám. Pestrec si dávajte pri pocite hladu a lieky berte tak ako doteraz. Pri veľa liekoch vám pestrec pomôže ušetriť pečeň od vedľajších účinkov liekov, to sú tie ktoré všetky postupne pečeň znefunkčňujú.
 6. Ako užívajú onkologický pacienti pestrec? Tak isto ako tí, čo robia prevenciu, len večer pred dňom chemoterapie končia s užívaním a ďalšie ráno po chemoterapii začínajú s užívaním podľa príbalového letáka.
 7. Keď beriem chemoterapiu v tabletkovej forme? Pestrec užívate s odstupom troch hodín po užití tabletky, ale až pri pocite hladu.
 8. Mám problém s prehĺtaní pestreca. Zapracujte si pestrec do malého množstva buď bieleho jogurtu, alebo detskej výživy a tak to bude bez problémov, ale konzumovať pri pocite hladu.
 9. Aké môže mať pestrec vedľajšie účinky? Nemá žiadne, ale obsahuje malé množstvo histamínu a alergici na histamín môžu mať prvé dni mierne svrbenie pokožky, alebo aj mierne červené fľaky, ktoré po cca týždni úplne ustúpia. Je to reakcia, že pečeň už zistila, že sa niečo deje. Za posledných päť rokov mohli byť jeden dva prípady.
 10. Môže pestrec zapekať? Pokiaľ máte pitný režim aspoň 2,2 L vody denne, tak nie. Každú dávku treba zapiť cca 3 dcl. vody.
 11. Na iných stránkach radia pestrec dobre požuť prečo? Tak to netušíme, lebo to je to najhoršie, čo môžete s našim pestrecom urobiť. Náš pestrec vložte do úst a zapiť vodou na viac krát, aby ste ho nemuseli žuť. Napríklad my ho konzumujeme tak, že si ho priamo z  pohára viac krát nasypeme do úst a zapíjame vodou. Po odbalení balíčka s pestrecom , si ho musíte presypať do pohára s viečkom.
 12. Dočítali sme sa, že rýchlo oxiduje. Urobte si vlastný pokus a zistíte to, čo je rýchlo. Jednu malú lyžičku pestreca vysypte na biely tanierik a tri dni ho nechajte na kuchynskej linke ale tak, aby naň nesvietilo slnko. Po troch dňoch z uzatvoreného pohára pridajte ďalšiu novú lyžičku a porovnajte obe dávky. Zoxidovaný pestrec zmení farbu, ale i chuť. V našom obale ho máte uchovaný tak, aby ste nemuseli na to myslieť, či vám pestrec zoxiduje. Jeden balíček je na 10 až 12 dní maximálne, ale keď hlavne v úvode ním netreba šetriť asi cca päť týždňov, veľmi budete spokojní s jeho pomocou pre vašu pečeň.

Ako pracujeme

V každom balíku aj opakujúcom sa, posielame rozsiahlu brožúrku, ktorá má 12 strán, kde sa dozviete všetko, ako sa môžete zbaviť liekov, alebo ako sa dá žiť život bez liekov aj po šesťdesiatke. To nie sú len frázy, ale realita a dvadsať ročné skúsenosti s užívania. Naši klienti 70 roční s našou brožúrkou postupujú úplne samostatne. Tovar si môžete objednať tu: https://www.pestrec.sk/kupit-pestrec/

Pokiaľ vaša internetová zručnosť nie je až taká, že by ste to zvládli, použite tel. 0907799065 alebo 0905702390 denne do 20.00 h. Pokiaľ máme tel. obsadený, alebo momentálne sa nedovoláte, budeme vás spätne kontaktovať. Objednaný pestrec do 12.00 h. s istotou prinesie kurier GLS na ďalší pracovný deň. Tovar posielame na dobierku. Platba bude možná aj kartou priamo u kuriera, pokiaľ si pestrec nezaplatíte kartou priamo pri objednávke tu: https://www.pestrec.sk/kupit-pestrec/

Takúto platbu kartou priamo na stránke môžete využiť vtedy, keď nechcete čakať kuriera, ktorý vám balíček nechá na dohodnutom mieste, alebo môžete tak zaplatiť tovar napríklad rodičom ako darček.

alebo cez mail kurtis@kurtis.sk kde uvediete adresu a telefón na ktorý nezabudnite.

O nás sa dozviete všetko na tomto webe: www.pestrec.sk
Zdravá pečeň = život bez liekov
Pečeň je vstupná brána k vášmu zdraviu

Ďalšie informácie z webu:
Informácie, ktoré vám pomôžu pri liečbe a prevencii: Dôležité
https://www.webnoviny.sk/existuje-len-jedna-rastlina-ktora-dokaze-zachranit-vasu-pecen-tym-aj-zivot/

Nerobte pokusy na sebe, ale začnite hneď správne a ušetríte. Ale ušetríte aj tak, že budete nakupovať zvýhodnené balenia pre viac členov rodiny.

Pri silne poškodenej pečeni postupujte takto:

Týmito informáciami a našim pestrecom sa určite dopracujete k zdravej pečeni a ten pocit pred a po užívaní pestreca sa nedá ani len popísať. Určite si uložte tento článok, informácie sa vám zídu hneď, alebo o pár mesiacov, ale jedno vieme, že si vás pestrec určite nájde, lebo by nemal chýbať na žiadnom stole v žiadnej domácnosti. Sú len dve cesty s liekmi, alebo bez liekov a bez ich vedľajších účinkov, ktoré vám poškodzujú pečeň. Je len na vás, ktorú cestu si vyberiete. To že má pestrec aj ľudový názov Kristova koruna, nie je náhoda.

Zdravá pečeň…pečeň nebolí a ani tá, čo je v stave steatozy, alebo cirhozy, ale žije sa s ňou ťažko a zle. Pichanie pod pravým rebrom, to sú len následky zlej funkčnosti pečene. Môže sa stať, že tieto informácie nájdete o mesiac či dva aj na iných stránkach, bežne nám ich kopírujú a mierne pozmenia naše informácie, ale vydávajú ich ako zaručene odskúšané a ich.

Stačí sa pritom pozrieť na dátum publikácie.

17. marca 2020 sme publikovali článok s názvom Coronavírus ako sa chrániť?  Nájdete ho tu v Blogu. Posmeškári nás atakovali, že zneužívame pandémiu.

28.05.2022 bola vydaná publikácia, ktorá hovorí toto:

https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1003167/2309383/Mali-ste-COVID-pred-niekolkymi-MESIACMI–O-tomto-by-ste-mali-VEDIET–varuju-experti

Ešte jedna informácia na záver

Pestrec je balzam pre pečeň. Ak by ste stroskotali na pustom ostrove, ale máte pestrec a vodu, nemusíte sa obávať smrti od hladu. Pestrec obsahuje zložky ktoré sa v bežnej strave nevyskytujú a tie sú práve pre pečeň balzamom. Vedia to i tí, čo dlhodobo užívajú lieky priamo určené na pečeň, že efekt pestreca je nenahraditeľný a s liekmi len odkladali zdravotný problém, ale nevyriešili ho. Vždy sledujte vedľajšie účinky liekov, tie škodia pečeni.

Je to na vás, čo urobíte…či vystúpite zo svojej komfortnej zóny, začnete dobrovoľne a hneď, alebo až vás pritlačí váš zdravotný stav, ale potom je čas dvojnásobne dlhší, kým dostanete pečeň zase do stavu, kedy vám bude dobre slúžiť. Pečeň nebolí, ale vydáva už prvé signály že sa s ňou niečo deje a to sú prvotné príznaky zlého trávenia a nepravidelného vyprázdňovania. Keď toto zanedbáte, na rade je žlčník a potom už to ide s vaším zdravím dolu kopcom.

Tak čo? S liekmi, alebo bez liekov?

Na našich stránkach nakúpite výhodne, pokiaľ si pozriete výhodné sety jednotlivých balení. Čím väčšie balenie tým nižšia cena. Preto sa oplatí napríklad dávku na jeden mesiac  3 plus 1  za 39,-€ kúpiť pre tri osoby v sete TIP 9x pestrec + 3x kmín za 98,50 a ušetríte, alebo si môžete zakúpiť len pre seba na tri mesiace.

Taktiež môžete objednávať pre viac osôb za veľkoobchodné ceny a s balíkom BIZNIS /16+8/   už veľa našich klientov si slušne privyrobí, lebo nie každý si vie cez internet objednať tovar, hlavne staršie ročníky uvítajú, keď im prinesiete tovar a nemusia sa trápiť s objednávkou na internete.

Na našich stránkach môžete platiť kartou a tak poslať tovar aj na inú adresu rodičom, alebo známym. Tovar posielame tak, že objednávky vybavujeme priebežne a objednávka ktorá príde do 12,00 h. v ten deň odošleme a na druhý deň pokiaľ je pracovný je tovar na vašej adrese.

Toto sú naše stránky s našim tovarom.

www.zdravapecen.sk     www.pestrec.sk     www.vasebylinky.sk

a pre Česko  www.zdravejatra.cz 

Tento článok má 4 komentov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top