Skip to content

PEČEŇ ZÁZRAČNÝ ORGÁN

Ľudská pečeň má životnosť 100 až 120 rokov.                                                                           

Informácie si uložte, alebo zdieľajte. Keď nie teraz, v budúcnosti sa vám môžu hodiť pre vás, rodičov, alebo deti. Vaše zdravie a aj váš denný výkon je odvodený od stavu krvi, jej čistoty a kvalite. ,,Nevýhodou,, je, že pečeň nebolí, preto jej nevenujete skoro žiadnu pozornosť, ale ona je kľúčom k vášmu zdraviu. Pokiaľ sa rozhodnete pre náš systém užívania Pestreca Mariánskeho / DRVENÝ / a Egyptského čierneho kmína /černucha/, môžete sa tešiť, že vás tieto bylinky nesklamú, odbúrajú tuky a toxíny z pečene a krvi a vy sa môžete tešiť už o pár týždňov z podstatne lepšej kvality života. Keď budete čistiť pečeň aspoň 3 až 4 mesiace, tak sa dopracujete ku krvným a pečeňovým testom v norme, ale samozrejme každý má iný počiatočný stav pečene, vnútorného tuku, podkožného tuku a hlavne ide aj o vek, lebo čím sme starší, tým to trvá dlhšie, ale pocitovo a aj viditeľne si viete kvalitu života zlepšiť už po troch mesiacoch a to vás určite prekvapí, čo tieto bylinky dokážu.
Článok je dlhý, ale nájdete v ňom všetko, čo potrebujete vedieť o tom, kde hľadať počiatok zdravotných problémov a prečo vám lieky a ani žiadne preparáty z lákavo vyzerajúcej reklamy nepomôžu, aby to len nebolo bez efektu plytvanie finančných prostriedkov. Taktiež tu nájdete vysvetlené, aký pestrec treba použiť na regenerácii pečene a prečo je nutné súčasne užívať- konzumovať Egyptský kmín.

V každom veku sa dá začať. Príkladom je pani z domova dôchodcov, začala keď mala 83 rokov. A jeden príklad plukovníka, ktorý potreboval zhodiť nijaké kg z váhy, kvôli misii v zahraničí. Prišiel na konzultáciu mal 127 kg, ale pri výške 190 cm to až tak nevyzeralo kriticky. Keď sa po cca desiatich mesiacoch prišiel ukázať, lebo prechádzal cez Nitru, tak som ho nespoznal, bol síce vtedy v uniforme a teraz v civile, ale 98 kg povedal že mal naposledy pred dvadsiatimi rokmi. Môžete to brať ako chválospev s tým súhlasím, ale otázky či to čo publikujeme je vôbec pravda, tak tí klienti čo prídu na odporučenie tieto otázky nekladú, lebo to videli na nich čo im bylinky odporúčali, či to funguje a či im bylinky pomohli. No a potom sú ešte fakty, ktoré sú v podobe krvných a pečeňových testoch, ktoré sú presvedčivejšie.

Prečo ale človek pečeň zničí v priemere za 60 až 80 rokov ?  

 

Po prečítaní tohto článku sa dozviete, ako jednoducho sa dá dopracovať ku krvným a pečeňovým testom v norme, zbaviť vysokého cholesterolu a krvného tlaku, odbúranie tukov z pečeni, vnútorného a podkožného tuku, ale hlavne rôznych ochorení ktoré vás trápia a pri návšteve lekára ich lekár diagnostikuje v krvi.

Krv je naše palivo a za krv v ako stave sa nachádza, je zodpovedná pečeň. Preto keď začnete čistiť pečeň Egyptským kmínom a súčasne ju regenerovať pestrecom, budete prekvapení , čo dokážu bylinky za týždeň, mesiac a za päť až šesť mesiacov s kvalitou vášho života. Môžete sa zdravotne vrátiť o niekoľko rokov späť. Pokiaľ sa vám to nezdá a pochybujete o sile týchto byliniek, čítajte ďalej a zbadáte, že nie je iná cesta, ako systém čistenia a regenerácie pečene pri každom zdravotnom probléme.

Pečeň nebolí, preto si myslíte, že je v poriadku, ale signál pri jej poškodení je začínajúcim zlým trávením a nadúvaním, nevoľnosťou po jedle, nepravidelným vyprázdňovaním, ťažobou, únavou a tá prináša stres.

Pokiaľ ste tieto začínajúce zdravotné problémy včas nezachytili a pred pár rokmi ste si mysleli že to prejde, dnes už možno ste po operácii žlčníka, trpíte kožnými ochoreniami, máte vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol a glukózu, nadváhu, podvýživu, alebo aj vážnejšie zdravotné problémy, za ktorými je na začiatku pečeň.

Začnite pomáhať pečeni pestrecom a kmínom a ona sa postará o to, aby zlepšovala kvalitu a čistotu krvi a krv sa postará o očistu obličiek a pľúc, lebo tieto orgány sú krvou prepojené. Keby sa to dalo dosiahnuť liekmi, tak by ste tieto problémy už dávno nemali,  lieky by odstránili vaše zdravotné problémy a nemuseli by ste ich užívať denne a niekoľko rokov. To čo lieky nedokážu, bylinky  hravo zvládnu a nie len to. Samozrejme, keď začnete ešte skôr ako sa pečeň poškodí, teda preventívne, tak vám vieme garantovať život bez liekov aj po šesťdesiatke a únavu a stres, tak to budú pre vás len informácie, že niečo také existuje.

TENTO ČLÁNOK,

je venovaný hlavne pre tých, čo nás ešte stále nepoznajú, aj keď už fungujeme 22 rokov. Možno ste počuli o pestreci, lebo ho je v ponuke veľa, ale aj keď ste ho už vyskúšali, aj tak vám nepomohol. Obchodníci pestrec predávajú mletý, ale ponúkajú ho na internete ako DRVENÝ a to je aj tá podstatná chyba, prečo vám pestrec nepomôže, lebo mletím sa poškodia dôležité látky bioflavonoidy a tak síce zakúpite lacný pestrec a aj inú odrodu, ale bez účinkov na vaše zdravie. No a samotný pestrec bez pomoci Egyptského kmína, je pre mladých a zdravých a aj pre športovcov a slúži  na to, aby udržal pečeň v dobrej kondícii, aby krvné a pečeňové testy boli v norme, aby sa neusádzali tuky a toxíny v pečeni. Pokiaľ váš vek už prekročil 40 ku, váš pestrec bude mať len mierny vplyv na vaše zdravie a vy budete sponzorovať takých obchodníkov, ktorých vám reklama podsunie. Nie ale každý pestrec je vhodný na to, čo si od neho sľubujete. Rôzne cenové ponuky s veľkou gramážou, z lekární a aj z internetového obchodu sú čajové zmesi a čaj, olej, tinktúra, tabletky s obsahom pestreca, alebo silymarínu, to je len prešľapovanie na jednom mieste a vy v domnienke, že si pomôžete, tak len vyhadzujete peniaze von oknom.

Potom máme takých klientov, ktorí už roky užívali lieky na pečeň, ktoré sú na lekársky predpis a stále sa nedopracovali k tomu, aby ich krvné a pečeňové testy boli v norme, ale tešili sa z toho, že sa im stav nezhoršuje. Takíto naši klienti sú nám neskonale zaviazaní lebo to, ako sa cítia a aj to, ako si vylepšili krvné a pečeňové testy ich presvedčilo, že nie sme len predajcovia, ale vieme aj poradiť, keď vznikne problém a nevedia čo robiť a ako postupovať.  Nám však ide o to, aby váš stav z týždňa na týždeň bol tak markantne lepší, že si pestrec obľúbite a náš systém budete aplikovať  dlhé roky. Pestrec a Egyptský kmín sú bylinky, ale z kategórie potraviny, tak že ich môže užívať každý a aj v každom veku. Užívanie týchto byliniek je bez vedľajších účinkov a  predávkovanie vám určite nehrozí.

Egyptský kmín čistí pečeň, črevný a cievny trakt a pestrec regeneruje pečeň, ale aj dopĺňa do krvi dôležité zložky, ktoré v potravinách nie sú a potrebujeme ich prijímať, aby sme sa vyhli civilizačným ochoreniam .

Preto postupujte komplexne, inak budete len zbytočne míňať peniaze a nikam sa zdravotne neposuniete.

Z ich pôsobenia budete doslova nadšení. Keď sa chcete dozvedieť viac, dočítajte článok, všetky podstatné informácie  v ňom nájdete.

Prečo postupovať takto?

Systém je to čo funguje a musí prinášať aj hmatateľné výsledky.

V závere sú aj pokyny pre tých, čo sa až tak s internetom moc nekamarátia a nevedia si objednať bylinky sami.

Tí čo si myslia, že už niet pomoci, jeden septembrový príbeh roku 2023 , kedy som sa vybral do predajne Mountfieldu na nákup. V predajni som stretol nášho klienta, ktorý je z Nitry. Pred cca piatimi rokmi prišiel na konzultáciu, že mal úraz, spadol z rebríka a poranil si chrbticu. Pri operácii mu zistili nádorové ochorenia priamo pri chrbtici. Lekári konštatovali, že ak sa nič mimoriadne nestane, dávajú mu cca 6 mesiacov života. Bol zdesený. Po konzultácii odchádzal s dvomi bylinkami a začal ich užívať a užíva dodnes. Keď mi povedal vetu, že mu dávali 6 mesiacov a on už  poráža túto chorobu päť rokov, neviete si predstaviť, aký to bol pocit pre mňa a to presvedčenie, že tieto bylinky dokážu aj to, čo nedokážu lieky.

Tieto bylinky už liečia ľudí 2000 rokov a vážili si ich tak, že sa s nimi faraóni / Tutanchamón / nechali aj pochovávať, no vývojom liekov a odklonom od prírody, ľudstvo na dary  prírody pozabudlo a to spôsobilo, že sme už na lieky rezistentní a nezaberajú nám.

Informácie vám poskytujeme, zbytok je už len na vás.

Prečo by ste sa mali o pečeň starať , čoho sa vyvarovať a ako postupovať, keď sa poškodí.  

Jedlo ktoré vložíme do úst a  zjeme, nás zabíja. Samozrejme každý hneď si pomyslí, že hádam nebudeme jesť.

Množstvo jedla nás zabíja, lebo si zoderieme tráviaci trakt. Chudobná strava na výživné zložky a jej pod hodnota výživných zložiek nás núti konzumovať viac potravy na objem a to je problém.

Dá sa s tým niečo robiť?

Samozrejme že dá. Keby sa to nedalo, tak by sme všetci zomierali v približne rovnakom veku.

Ako jedlo poškodzuje pečeň ?

Príklad, aby sme sa chápali lepšie. Za 100 rokov života, by sme mali skonzumovať 100 t potravín- čo je len príklad na lepšie pochopenie. My tých sto tom skonzumujeme napríklad za 80 rokov a zlikvidujeme si tak pečeň, žlčník, pankreas, obličky a pľúca. Všetky tieto orgány sú totiž prepojené krvou a za krv jej kvalitu a čistotu zodpovedá pečeň na to treba myslieť a aj všetky choroby začnite liečiť pečeňou a budete úspešne v liečbe postupovať. Liekmi sa regenerovať pečeň nedá, dá sa len liečiť a to nestačí.

Človek nevyrobil ešte takú látku, aby dokázala regenerovať pečeň. Pestrec obsahuje bioflavonoidy a tie nie sú prenosné. Je to látka prchavá a keď ho napríklad pomeliete a tak zahrejete nad 40 st. už vo vašom pestreci nebudú a to sa hlavne využíva pri predaji pestreca, že ponúkajú mletý, ale uvádzajú že je DRVENÝ.

Drvenie pestreca je pomalý a nákladný postup. Rozdiel ceny je pre klienta lákavý, preto hľadá čo najlacnejší.

Pozor pri kúpe aj na odrodu pestreca, to je tak isto dôležité. Na Slovensku sa pestuje viac odrôd kukurice, ale tú čo pestujú na kŕmne účely si nevaríte.

Keď si zakúpite lacný a mletý pestrec, čakáte od pestreca že vám pomôže, no  mletý pestrec vám nepomôže, tak si potom myslíte, že to čo publikujeme, je len marketingový ťah a medzi pestrecom a pestrecom nie je žiaden rozdiel. Klienti čo prešli od konkurencie a to hlavne od bylinkára, ktorý doslova zavádza klientov a ponúka vo svojom internetovom obchode mletý pestrec, prezentuje ho ako drvený, ale hlavne keď si náš pestrec porovnajú s jeho pestrecom, ako má /DRVENÝ/ pestrec vôbec vyzerať, či už farba pestreca a stav podrvenia, tak až potom pochopia, ako vlastne drvený pestrec vyzerá. Pritom bylinkár ponúka pestrec najdrahší, ale mletý a informácia o vysokom obsahu silymarínu je možno pre vás lákavá, len že pestrec a silymarín, sú dve odlišné informácie o ktorých sa nižšie ešte dozviete.

Pečeň nemá dovolenku, pracuje 24 hod. denne a denne prefiltruje min. 2000 litrov krvi, ale u športovcov až 3600 litrov krvi, samozrejme podľa ich výkonu a druhu športu.

Viete čo sa stane s filtrami ktoré vás obklopujú vo vašej technike, ktorá vám uľahčuje život a včas ich nevymeníte, nevyčistíte. Prístroj sa pokazí a vykazuje chybu. U pečeni čistenie a regenerácia je to, čo treba urobiť ako prvé a nečakať až začne vykazovať chybu a upchá sa tukmi a toxínami.

Ako ju udržať v dobrej kondícii aj po šesťdesiatke?

Neignorujte toto a nepokračuje v starom spôsobe života a stravovania, lebo nevyhnutne dôjde k steatoze- upchatiu pečene tukmi a následne k cirhóze. Mnohí vedci sa zhodujú na tom, že ľudská pečeň môže prežiť najmenej 100 až 120 rokov, bez akéhokoľvek chirurgického zákroku, ale za podmienky, že sa o ňu budete starať. Keď to neurobíte a nepostaráte sa o jej očistu a regeneráciu, tak ju doslova zlikvidujete  za 60 až 80 rokov.

Kedy sa treba začať starať o pečeň. 

Určite po štyridsiatke, ale v každom veku sa s pečeňou dajú robiť doslovne zázraky, keď jej pomôžete pri jej regenerácii pestrecom a černuchou- Egyptským čiernym kmínom budete pečeň čistiť.

Kmín je úžasný, lebo priamo v krvi odbúrava tuky a glukózu a napríklad diabetici za asi 6 až 7 mesiacov dokážu znížiť hladinu cukru v krvi zo 17 na 8 .

 

Jedným z najničivejších faktorov je nadmerná konzumácia tukov a ukladanie priveľa bielkovín v pečeni, čo je najčastejší prípad u milovníkov mäsa a nezdravých jedál, ale aj u profesionálnych športovcov, ktorí sa dotujú rôznymi výživovými doplnkami. Športovci by mali čistiť a regenerovať pečeň intenzívne, ovplyvňuje ich výkon aj formu. Tu sa športovci dočítajú viac,

kliknite na obrázok.

Pestrec a športovci

Áno, mnohí si poviete , že vy sa zdravo stravujete, nepijete alkohol, športujete a ako je to možné, že máte poškodenú pečeň. Ale to je ten lepší prípad, keď si to uvedomíte, ako keď máte nadváhu a veľké brucho a myslíte si, že sa vás to netýka, lebo údajne máte stukovatenú pečeň- steatozu, ale výsledky krvných a pečeňových testov máte ešte celkom dobré. Na toto je takáto odpoveď.

Začína to tak, že pri poškodení pečene sa pečeň upchá tukmi, ktoré na seba viažu toxíny. Keď to neriešite, upchatá pečeň tukmi začne ukladať vnútorný tuk a potom aj podkožný tuk a začne rásť brucho. Tuky sa ukladajú okolo orgánov aj do miest, kde sa rozpínajú pľúca pri hlbokom nadýchnutí. Takto vznikne plytké dýchanie, lebo nadmerný tuk bráni hlbokému nadýchnutiu a potom pri chôdzi po schodoch je vás počuť ako doslova lapáte po dychu.

Plytké dýchanie znamená zlé okysličovanie krvi a to znamená únava a stres. Pokiaľ vás nevyruší ani toto, čakajte o dva až tri roky zvýšený cholesterol a tým sa vám zmení aj štruktúra krvi a krvný tlak. A to stále ešte pečeň nepovedala posledné slovo, lebo sa pridajú srdcovo cievne a ochorenie pohybového ústrojenstva.

Samozrejme že si poviete prečo ja, keď si dávam pozor na to čo vkladám do úst, mám ideálnu váhu, som abstinent, žijem zdravo, mám vlastné ovocie, zeleninu, som vegetarián, atď. To je ako s financiami. Keď sú míňame, keď nie sú je problém. Starajte sa, aby vaša pečeň bola stále v dobrej kondícii. To je rada na ktorú nezabudnite.

Poďme  pekne po poriadku, aby sme si ujasnili, čo všetko denne číha na to, aby poškodilo pečeň.

Na prvom mieste sú baktérie, tie nevidíte, tak sa ich nebojíte. Napríklad vám vyvolajú hnačku a každá hnačka je pre pečeň stresová. Odborný názov pečeňový stres. Áno, poviete si, že dal som si proti hnačke nijaký preparát a za tri dni mi prešla. Ako ste z tela vypudili tú baktériu, ktorá už síce nevyvoláva hnačku, na to odpoveď nemáte. Po každej hnačke treba čistiť a regenerovať pečeň pestrecom a kmínom minimálne päť týždňov. Keď to neurobíte, o pár mesiacov postupne začne pečeň robiť chyby a to sa prejaví zlým trávením a potom to pokračuje ďalšími zdravotnými problémami, ako infekčné ochorenie pečene, alebo zápal pečene. A čo tí, ktorí majú  domácich maznáčikov, alebo chovajú rôzne zvieratá ? Ich odčervujete a vy? Kmín je zázrak on sa postará aj o toto. Je antibakteriálny a pôsobí ako antiparazitikum.

Na druhom mieste sú vírusy, ktorým sa nevyhnete. Platí to, čo u baktérií, čistiť a regenerovať pečeň, či už ste lieky pri liečbe užívali, alebo nie. Pokiaľ ste antibiotiká pri liečbe užívali, treba súčasne s liekmi, ale nie spolu s antibiotikami užívať obe bylinky, či máte 25 alebo 60 rokov. Pestrec sa vtedy užíva minimálne dve hodiny pred, alebo po antibiotikách, aby sa lieky a pestrec nestretli v žalúdku. Užívanie antibiotík si viete naplánovať tak, aby vám nekomplikovali užívaniu byliniek. Potom môžete bez problémov postupovať podľa príbalovej brožúry, ktorú dostanete v každej aj opakujúcej sa  objednávke, tak že ju kľudne môžete podarovať niekomu, kto to bude potrebovať.

Na treťom mieste sú potravinové zložky a to farbivá, konzervanty, stabilizátory. Tu sa treba zamyslieť nad spôsobom stravovania. Rýchlo žijeme, rýchlo sa stravujeme. Keď si poviete že toto robím dobre, ale prvé a druhé miesto sa vás týka.

Na štvrtom mieste sú lieky, tie z času na čas beriete či nie? Niekto aj dlhodobo. No pre pečeň sú likvidačné a po štyroch mesiacoch sú pre pečeň návykové a to čo sa píše v letáku- vedľajšie účinky, to je myslené na pečeň. Tu treba robiť pravidelnú údržbu pečene na dennej báze čistiť a zbavovať pečeň nežiadúcich účinkov liekov.

Na piatom mieste je alkohol , ale tu si treba uvedomiť, o aké množstvo alkoholu ide. Nie je to jedno pivo denne a ani dve deci vína, či štamprlík slivovice. Jedná sa o sústavné pitie väčšieho množstva alkoholu. Preto otázky od vás, keď idem na svadbu, alebo oslavu a beriem pestrec či môžem piť alkohol, tak hlavne nepiť alkohol do hodiny po užití pestreca, aby sa alkohol nestretol s pestrecom v žalúdku. Nie je problém, keď bylinky na dva či tri dni vypustíte a budete sa venovať rodine na svadbe.

Omamné látky nepatria vôbec do nášho tela, ale pestrec a kmín si vie poradiť aj s takýmto poškodením.   

Ďalšie poškodzovanie pečene a faktory súvisiace s poškodzovaním pečene.

Ďalším faktorom je nízky výživový obsah dôležitých zložiek v potravinách, preto jej musíme konzumovať väčšie množstvo a tým si skracujeme život. Tu vám tak isto pomôže pestrec a kmín, má vysoký obsah látok, ktoré v strave chýbajú, preto ako prevencia sú tieto bylinky skvelé. Pokles týchto zložiek za posledných 50 rokov bol alarmujúci. Konzumujeme potravu prázdnu na najdôležitejšie a potrebné vitamíny, minerály, antioxidanty, stopové prvky a nenasýtené mastné kyseliny– bez nich sa nevstrebávajú niektoré druhy vitamínov a minerálov a tak vlastne vznikajú civilizačné ochorenia, ako osteoporóza a srdcovo ciene ochorenia. No aj pri týchto ochoreniach vedia tieto bylinky pomôcť zmierniť bolesti a skvalitniť tak život. Do akej miery? To záleží na tom, v akom zdravotnom stave sa nachádzate, teda akú mate takzvanú štartovaciu dráhu. Je to individuálne, ale zlepšenie určite nastane.

Čo sa poškodí na pečeni?

Pri všetkom čo na pečeň pôsobí, sa prvom rade poškodí filter uložený v pečeni. Tento filter sa volá pečeňová membrána, tá čistí krv a zachytáva nežiadúce látky v krvi. Skrátene povedané, že pečeňová membrána je niečo ako žaluzie na oknách a zlomená lamela nám prepúšťa svetlo. U pečeňovej membrány  je lamela poškodená bunka v tomto filtri, ktorá nám prepúšťa nežiadúce látky v kolobehu krvi.

Túto chybu dokážeme odstrániť pomocou pestreca a opraviť tú časť poškodenia, kadiaľ nám prepúšťa nežiadúce látky do kolobehu krvi. Počas dňa vás pestrec zasýti a ušetríte aj na strave, ale hlavne prichádza k ukladaniu bioflavonoidov  do krvi, ktoré počas regeneračného procesu pečene od 00:00 až 03:00 hod. napomáhajú regeneračnému procesu pečene. Keď je pečeňová membrána v poriadku, ona zachytí  nežiadúce látky ktoré v krvi kolujú a dostane ich z tela von pomocou potu, moču a stolice. Tým že budeme užívať pestrec, predídeme poškodeniu tohto filtra. Nežiadúce látky sa spolu s výživnými dostavajú cez steny čriev, lebo črevo nevie rozlíšiť a rozpoznať, čo cez pory na stenách čriev preniká do krvi. Tuto úlohu má pečeňová membrána, aby tie nežiadúce látky zachytila a doslova ich vypudila z krvi von z tela, cestou potu, moču a stolice. Najviac toxínov odchádza cez kožu jej pory. Preto je aj pomoc k rýchlejšiemu postupu zapojiť Fínsku saunu, alebo šport pri ktorom sa spotíte, ale i zdravotné prechádzky, každý podľa svojich možností.

Samotnú pečeň čistíme, zbavujeme tukov a toxínov, pomocou kmína. Pestrec vám stačí aj samotný užívať, ale nesmiete mať žiaden zdravotný problém, nadváhu a menej ako štyridsať rokov.

Pokiaľ nezapojíte aj kmín do činnosti, váš pestrec skončí v toalete a vy budete len vyhadzovať peniaze do kanála a  len málo pestreca dokážete využiť.

Je to preto, lebo zle fungujúca pečeň zle ovplyvňuje rozklad potravy ktorý riadi, to však spôsobí upchatie pórov na stenách čriev, cez ktoré prúdia látky do krvi a upchaté póry neprepustia tieto látky do krvi a váš pestrec skončí v kanalizácii. O očistu pórov sa postará kmín. Syntetické látky nemajú problém do krvi preniknúť aj cez úplne zanesené póry, preto sa vám zdá, že rýchlo účinkujú, ale ich vedľajšie účinky ďalej paralyzujú pečeň a vy blúdite v kolobehu liečby a poškodenia pečene.

Ako tomuto problému predchádzať, alebo ho riešiť a nie len potláčať ?  

Nič jednoduchšie ste ešte nikdy doteraz nerobili. Pomôžu vám dve bylinky a to Egyptský kmín, ktorý budete užívať spolu s jedlom. Ten vám zabezpečí odmastenie pečene, vyčistí črevný a cievny trakt, ale hlavne priamo z krvi odbúrava tuky a glukózu, je antibakteriálny, proti zápalový a jeho top priorita je, že v procese delenia buniek, jeho obsiahnuté látky dokážu až na 80% eliminovať možné chybné bunky a odbúrava ich z tela von, tak že sa neusádzajú v tele. Veľa našich klientov si takto veľmi pomohla a ich život nabral nový zmysel.

Je to zjednodušene povedané prírodná chemoterapia, ale bez vedľajších účinkov.

Súčasne  treba užívať aj pestrec, ten je kľúčom k podpore regeneračného procesu pečene- filtra uloženého v pečeni, ale aj dopĺňa do krvi dôležité výživové zložky, ktoré pri rýchlom stravovaní v potrave nie sú a preto ten kto začne užívať pestrec, začne sa hneď lepšie cítiť ,ale hmatateľné výsledky krvných a pečeňových testov budú asi po troch až štyroch mesiacoch. To je ale odvodené tým, v akej fáze poškodenia sa pečeň nachádza a koľko máte rokov, lebo pečeň starne od 24 roku života a čím ste starší, tým viac času to bude trvať, kým sa dopracujete k zlepšením výsledkom.

Zabudnite na to, že toto sa dá dosiahnuť  aj rôznymi preparátmi a výživovými doplnkami, ktorých je v ponuke veľa. Dokážu to len bioflavonoidy v prírodnej forme a pestrec ich má dostatok, ale musíte kupovať DRVENÝ, nie mletý.   Preto úvaha, že si zakúpim pestrecový olej, tinktúru, tabletky z pestreca, alebo si budete variť čaj z pestreca, je zlou voľbou. Bioflavonoidy sa nedajú z pestreca premiestniť a ani vyťažiť a uložiť do niečoho, aby ich bolo viac ako v pestreci DRVENOM.

No a vy budete improvizovať, míňať peniaze a v porovnaní je to tak, ako by ste išli kupovať auto po súčiastkach.

Keď si zakúpite náš DRVENÝ pestrec, máte istotu, že drvený pestrec vám pošleme a pomôže vám.                              Ako sa pestrec užíva?

Pestrec sa užíva niekedy počas dňa pri pocite hladu. Počas dňa látky z pestreca takzvané bioflavonoidy sa ukladajú v krvi a v nočných hodinách od 24:00 až po 03:00 hodinou, napomáhajú regenerovať pečeň. To je čas, kedy prebieha regenerácia pečene. Pestrec má päť druhov tých bioflavonoidov, podľa ktorých sa vyrábajú lieky. Lieky a ani iné látky vyrobené človekom, nedokážu regenerovať pečeňové bunky, dokážu to len bioflavonoidy v prírodnom stave. Bioflavonoidy to je látka prchavá a zlé zaobchádzanie s pestrecom ju likviduje. Teplota nad 40 st.,ktorá vzniká pri mletí ich poškodí a pestrec vám nepomôže. Rozdiel medzi DRVENÝM a mletým pestrecem je asi taký, že mletý je v takom stave, ako krupicová múka a drvený je zobrazený nižšie na obrázku vľavo a vám sa môže zdať, ako by bol zle pomletý.

Drvený vyzerá ako by bol zle pomletý, ale takto musí byť pripravený na užitie.

Kliknite na obrázok.

Drvený Pestrec mariánsky a cena

V prípade že obchodníkom začnú zákazníci pestrec reklamovať, zmenia obal a miesto jemne mletého pestreca, začnú ponúkať drvený.

Pestrec sa nesmie mlieť, sušiť na teplom vzduchu, skladovať vo vreckách so zipsovým uzáverom kvôli zbytkovej vlhkosti, ktorá sa nachádza v olejovine pestreca pred drvením.

Na trhu sme boli prvý a už 22 rokov ponúkame pestrec DRVENÝ. Veľa kópií nášho webu je už na trhu a neustále svoje stránky prispôsobujú našej, tak že sa môžu aj podobať.

Tento systém regenerácie a čistenia pečene, črevného a cievneho systému už pomohol veľa našim klientom. Je jednoduchý a bez vedľajších účinkov. Predĺži vám život, lebo malé množstvo byliniek vám dá aj vysoký obsah zložiek, ktoré v bežnej strane nie je. Už po týždni zbadáte, že tieto bylinky nemajú konkurenciu.

Tu priamo z článku si môžete objednať toto výhodné balenie na úvod a bylinky budete mať na cca 5 až 6 týždňov.

SET A

Drvený Pestrec mariánsky a Čierny kmín – set A pre začínajúcich (5+2)

 

Toto balenie je na cca 5 až 6 týždňov, ale prvých päť týždňov je dôležitých nešetriť bylinkami a užívajte ich podľa postupu, ktorý nájdete v balíku v príbalovej brožúre. Podľa tejto brožúrky nemajú problém dobre postupovať aj sedemdesiatnici, ktorí  si môžu veľmi zlepšiť svoj zdravotný stav a hlavne energiu doplniť do krvi.

Preto treba myslieť na toto.

Každý je strojca vlastného zdravia a šťastia, lebo zdravie máme len jedno a keď nemáte zdravie, nemáte nič. Za  každou chorobou, alebo zmenou v organizme môže vždy pečeň, nebudete riešiť začínajúce, alebo pokročilé ochorenia  pečene, pečeň začne robiť viac a viac chýb a tie vám budú komplikovať váš zdravotný stav.

Preto sa pečeni hovorí fabrika zdravia.

My vám ponúkame naše riešenie, náš systém, ktorý za 22 rokov máme dokonale vyskúšaný na vlastnom tele. Nerozmýšľajte nad tým, či to môže, alebo nebude fungovať a začnite užívať pestrec a kmín. Sami to najlepšie oceníte.

Radili sme aj pri covide a fungovalo to klientom, tento článok nájdete aj v BLOGU, kde sa nachádzate. Tu v blogu je veľa článkov, v ktorých nájdete všetky odpovede, na ktoré ste nenašli odpoveď  v tomto.

Tak čo? Myslíte že to nebude fungovať? U každého človeka a aj zvieraťa to funguje. Už to vyskúšali na psíkoch, mačkách, jazdeckom koni, ale dávajú pestrec aj športovým holubom kvôli lepšiemu výkonu a výdrži. Ja sám autor tohto článku ho užívam od štyridsiatky už 22 rokov, preto kto vám povie že to pre vás nie je a môže byť aj lekár, tak sa od takého otočte a zmeňte lekára. Spýtajte sa lekára, ktorý pracuje sonografiou, ako dokážu bylinky za tri mesiace pomôcť pečeni a to bez vedľajších účinkov.

Nepohrdnite dobrou radou, šance sa neopakujú a premrhaný čas nevrátite, ale tieto dve bylinky vás dokážu vrátiť zdravotne tak, že budete nadmieru spokojní. A to je presne to, čo robíme. Nejde nám o jedno rázový obchod, ale o stáleho a spokojného zákazníka.

Alebo si myslíte, že vás zavádzame? Vyskúšajte a uvidíte. No sú aj takí klienti, ktorí užívali lieky na cholesterol a tlak viac rokov, ale sa s liekmi nevyliečili. Odpovedzte si, že prečo lieky neliečia, ale len udržujú prijateľnejší zdravotný stav. Skúste to bylinkami a bez vedľajších účinkov. 

Toto video by vám mohlo pomôcť:

JEDNODUCHÝ,ALE ÚČINNÝ NÁVOD.

Spustite video:

 

 

Dôležité pre vašu peňaženku:

Do kontaktných formulárov nám píšete otázky typu koľko silymarínu obsahuje náš pestrec mariánsky. Na to je stručná, ale aj jasná odpoveď. Nula. Silymarín, teda tabletky silymarínu /vyrobil človek/  to je látka, ktorá je pomenovaná podľa Latinského názvu pestreca mariánskeho silybum mariánum. Silymarín je vyrobený podľa päť druhov bioflavonoidov, ktoré obsahuje pestrec- ale v drvenom stave, nie mletý. Keď pestrec pomeliete, bioflavonoidy sa doslova vyparia a váš pestrec bude mať len hodnotu výživových zložiek, ale s pečeňou neurobíte žiaden pokrok a preto ani vaše krvné a pečeňové testy sa nezlepšia, alebo len mierne.

Na regeneráciu pečene potrebujete užívať bioflavonoidy v prírodnej forme a nie silymarín, ktorý je určený na akútne riešenie napríklad zápalov pečene, infekčných ochorení pečene. . Bioflavonoidy nie sú prenosné, nedajú sa vyťažiť a sústrediť do kapsule, tinktúry, alebo čaju. Lieky na pečeň nie sú určené na regeneráciu pečene, ale bioflavonoidy. Preto informácia obsahu látky silymarín v pestreci je zavádzajúca.

Obsah bioflavonoidov– týchto látok v pestreci dokáže určiť biolaboratórium a nie bylinkár informáciou, že má vysoký obsah silymarínu. Silymarín = zoskupenie päť druhov bioflavonoidov, ktoré obsahuje pestrec. Vyrobená látka človekom teda syntetická látka nedokáže regenerovať pečeň, preto reklama na tabletky pred správami je len pre tých, čo tomu uveria.

No a treba ešte povedať jedno.

Pre pečeň je každá syntetická látka nepriateľom a poškodzuje ju. Ale aj všetky syntetické látky v potravinách, ktoré  sú s dlhšou spotrebou a  spomíname ich v článku ako farbivá, konzervanty a stabilizátory.

A nezabudnite, že starneme a že pečeň nemá dovolenku, denne prefiltruje a to min. 2000l krvi, ale aj pokles zložiek v potravinách, za posledných 50 rokov o niečom svedčí a preto hranie sa s pestrecom pri užívaní na malé lyžičky, znamená pomalý postup. Držte sa príbalovej brožúrky a objednajte si systém pestreca a kmína – černuchy  a po užití    SETU A , vás už presviedčať a motivovať k tomu, aby ste pokračovali, nebude musieť nikto.

SET A  Pre začínajúcich:

Drvený Pestrec mariánsky a Čierny kmín – set A pre začínajúcich (5+2)

 

Bylinky si môžete objednať aj  tu:  https://www.pestrec.sk/kupit-pestrec/    na tomto webe si objednávajú tí, ktorí chcú pestrec využiť na prevenciu, majú menej  ako 40 rokov a netrpia nadváhou, či podvýživou, alebo žiadnym ochorením, či zdravotnými problémami s trávením, alebo vyprázdňovaním. Veľa športovcov si práve objednáva pestrec na tejto stránke.

Na týchto stránkach si môžete objednať pestrec a kmín- černuchu vo výhodných baleniach a objednávky si robia tí, ktorí prekročili vek 40 rokov.

https://www.zdravapecen.sk/obchod/

https://www.vasebylinky.sk/obchod/

No a pre Česko je tu stránka:  https://zdravejatra.cz/obchod/

Drcený Ostropestřec mariánský a Černý kmín – set A pro začínající (5+2)

Pre Česko platia tie isté ceny a podmienky doručenia ako pre Slovensko.

Na všetkých stránkach sa dá objednať tovar na dobierku, alebo môžete priamo zaplatiť v E-shope a tak poslať tovar ako darček, alebo uhradený tovar vám vie kurier niekde uložiť.

V prípade nejasností, alebo objednávky cez telefón nás kontaktujte na 0907 799065 alebo 0905 702390.

Dá sa aj mailom, na kurtis@kurtis.sk

Veľa informácií, ale vám stačí si zapamätať len to, že čistiť pečeň, črevný a cievny trakt kmínom a súčasne regenerovať pečeň pestrecom je cesta, ako sa dopracovať ku krvným a pečeňový testom v norme a že sa to nedá dosiahnuť ani liekmi a ani žiadnymi zázračnými prípravkami, ktorými vás ohurujú na internete, reklamy pred hlavnými správami v televízii a ani ničím, čo vyrobil človek. Bioflavonoidy nie sú prenosné, nedajú sa vyťažiť a sústrediť do tabletky a buď sú v pestreci jeho šupke, čo si zakúpite a je DRVENÝ, alebo len vyhodíte peniaze bez toho, aby ste si zdravotne pomohli. Keď nebudete čistiť črevný trakt kmínom a budete len užívať pestrec, váš pestrec skončí v toalete bez efektu, lebo neodstránite povlaky zo stien čriev, ktoré bránia vstrebávaniu látok z pestreca do krvi.

Robte to tak, ako radíme. Funguje to, nemusíte sa obávať.

Dá sa to bez liekov a vedľajších účinkov.

 

Informácie pod čiarou, podané kuchynskou rečou.

Pri rozhodovaní či začať čistiť a regenerovať pečeň , teraz stručná rekapitulácia.

Tým že pečeň nepracuje správne, lebo je upchatá tukmi a toxínmi, alebo paralyzovaná baktériou či vírusom, vznikajú chyby v procese trávenie- rozkladu potravy. Potrava zo žalúdka odchádza do črevného traktu zle rozložená a v črevnom trakte dobiehajú procesy, ktoré mali prebehnúť ešte v žalúdku. Tieto procesy spôsobujú to, že do krvi sa nám dostávajú nežiadúce látky, ktoré v žalúdku neboli zlikvidované. To spôsobí povlaky na stenách čriev, ktoré upchajú  póry  v stenách čriev, cez ktoré sa vstrebávajú výživné zložky do krvi.

Ochudobnená krv o tieto výživné zložky potom paralyzuje celé telo, ale i nervový systém, lebo vaše výživné zložky ktoré sa nedostali cez póry v stenách čriev do krvi, končia vo vašej toalete a tak len vlastne vyhadzujete peniaze za potraviny, musíte často konzumovať potravu, lebo výťažnosť z potravy je nízka. Ukladajú sa tuky, ktoré na seba viažu toxíny a vodu, čo je pre zápalové procesy živná pôda. V takomto stave buď priberáte, zavodňujete sa, máte depresie a rôzne iné ochorenia od kožných, srdcovo cievnych, pohybového ústrojenstva, ktoré vlastne začali zlým trávením a nedostatkom výživných zložiek v krvi a tešila sa len vaša toaleta, kde tieto výživné zložky skončili.

Nech už došlo k poškodeniu pečene akokoľvek a vy jej začnete pomáhať, teda čistiť ju kmínom a regenerovať- obnovovať pestrecom, nastanú tieto zmeny.

Pečeň zbavená tukov a toxínov si začne plniť svoju funkciu v procese trávenia, rozkladu potravy. Egyptský kmín vyčistí pečeň, zbaví črevný trakt povlakov a do krvi tak začnú prúdiť látky, ktoré predtým skončili v toalete. Vy sa začnete lepšie cítiť a to už po užití  Setu A ktorý odporúčame a je tak na 5 až 6 týždňov. Keď budete pokračovať a vaša pečeň ktorá je pre nás akási špajza, ktorá bola predtým upchatá tukmi a tak neskladovala výživné zložky, ktoré pritom končili v toalete, ale  ani nemohla tieto zložky skladovať, lebo neprenikli cez steny čriev cez povlaky na stenách čriev do krvi.

Pečeň upchatá tukmi a toxínmi v prirovnaní vyzerá ako špajza, kde na regáloch nájdete len samé poháre s masťou, ale z toho sa dobrý pokrm pripraviť  nedá a ochudobnená krv ktorá vyživuje i nervový systém, pýta prísun ďalšej a ďalšej potravy, pritom ste jedli nedávno.

Pečeň zbavená tukov a toxínov nadhodnotu výživy uloží a pri poklese tejto výživy v krvi, pečeň do krvi doplní tieto výživné zložky. Vaša krv zásobuje výživou každú bunku v tele a chráni bunky pred poškodením antioxidačným systémom, preto volajú  pestrec siný antioxidant.

Takto fungujúca pečeň znova začne čistiť krv a vyživovať ju. Vy naberiete energiu a vaša potrava nebude až na 70% končiť v toalete, čím ušetríte veľké množstvo finančných prostriedkov pri dnešných cenách potravín.

Stáť vás to bude denne 1,30,-€ v prípade, že si objednáte Set A, ale pri väčších setoch je to podstatne menej a dostanete sa až pod jedno euro. To čo ste doteraz nakupovali v lekárňach na voľný predaj, boli len vyhodené peniaze, lebo pečeň ukladať syntetické latky nedokáže a taktiež ju tieto látky nedokážu regenerovať, preto sú aj tieto látky nazývané ako drahé močenie. Ich najväčšou prioritou je ale to, že tieto všetky syntetické látky – lieky a voľno predajné tabletky vyrobené človekom, dokážu preniknúť cez povlaky na stenách čriev, čo je pre prírodné látky problém. Ich pomoc využívajte len na nevyhnutný čas a keď musíte užívať lieky, intenzívne pomáhajte pečeni pestrecom a kmínom.

Každému radíme toto, keď začína.

Odložte si všetko to, čo ste nakúpili a  konzumujete s úmyslom že vám to pomôže, lebo ste čakali zlepšenie a to viac energie, lepšiu imunitu atď. Sami vidíte, že to len prešľapujete na jednom mieste a nič sa neudialo.

Začnite pestrecom a kmínom a to bude revolúcia vo vašom tele a duchu.

Nevieme len my, ale tisíce našich klientov, ktorých keď náhodou stretnete vám to potvrdia a bude to pre vás možno iný impulz, ako naše rady.

Nežijeme preto aby sme jedli, ale jeme preto aby sme žili a nadváha skracuje život až o 20%, preto čistite pečeň, črevný a cievny trakt Egyptským kmínom, ale aj regenerujte pečeň pestrecom, je to denná vaša úloha, aby ste sa tešili životu bez liekov.

Krv je naše palivo o ktoré sa stará pečeň. Pečeň prefiltruje min. 2000 l krvi denne a vy sa na to ako pozeráte? Príde opravár pestrec a kmín, vyčistí filter, alebo sa radšej zveríte liekom na tlak a cholesterol, ktoré budú pre vás nastálo a ďalej budú poškodzovať pečeň.

No a jedna rada. Sú dni, že niekedy nemám čas, alebo prístup k jedlu, keď sa ozve hlad. Pestrec mám ale po ruke vždy a všade, doma, v kancelárii, alebo keď cestujem v aute. Otvorím pohár, nasypem viac krát do úst asi cca 4 až päť lyžíc, zapíjam vodou a to, že som nejedol, nie je problém. Pestrec ma zasýti min na štyri hodiny a jeho výživné zložky sú pre mňa viac, ako to najlepšie meníčko, ktoré by som zjedol. Konzumujem všetko, na čo mám chuť, ale aj tá sa vám zmení a napríklad kto mal stále chuť na sladké a začne užívať tieto bylinky, po cca troch mesiacoch na sladké ani nepomyslí.

Možno si poviete rozprávky…

Nie je podstatné, či sme vás presvedčili, alebo ide len o business, ale len jednu myšlienku si odneste, že o nás viete a keď stretnete niekoho známeho a on vám bude ospevovať to, ako sa pomocou našich byliniek zbavil zdravotných problémov, alebo ako mu pomohli, potom si spomeňte na tieto rady a začnite, nikdy nie je neskoro.

V každom aj opakovanom balíku bude 12 stranová brožúrka, v ktorej budú všetky pre vás potrebné informácie.

Keď budete spokojní, prosíme podarujte ju blízkemu človeku na ktorom vám záleží.

Ale na pestrec ktorý si zakúpite v obchodných reťazcoch tieto rady neplatia a taktiež pozor na Egyptský kmín, ktorý obchodníci buď z nevedomky, alebo účelovo zamieňajú za Indický kmín.

Nie je pestrec, ako pestrec a nie každá reklama vám pomôže.

Pečeň je fabrika vášho zdravia, je to fantastický sluha, ale zlý pán, keď ju zanedbáte. Ale keď začne vydávať signály, že sa s ňou niečo deje a vy ich nezachytíte, čiže nebudete ju pravidelne čistiť aspoň na jar február a marec a na jeseň október a november, začne sa upchávať tukmi a o dva až tri roky sa vám zvýši cholesterol a tlak, prípadne glukóza, lebo pečeň priamo ovplyvňuje žlčník a pankreász. Taktiež je pre pečeň problém keď prekonáte infekčné, alebo bakteriálne ochorenie, hnačku, či užívate množstvo liekov.

Tu v BOLGU je článok, ktorý sme publikovali, keď bol prvý prípad covidu.

Je to publikované 17.3.2020,

kliknete na tento obrázok :

Coronavirus ako sa chrániť?

V tomto článku ste sa dozvedeli, že to bola rýchla a aktuálna pomoc. Tí čo túto informáciu nepodcenili, dnes nemajú poscovidové ťažkosti.

Keď sa chcete zbaviť zdravotného problému, ktorý spôsobila zlá funkčnosť pečene, začnite vždy od pečene a budete úspešne napredovať. Inak to bohužiaľ nepôjde a keby bola lepšia možnosť, určite by sme ju preferovali a aj by sme ju mali v ponuke. 

Najčastejšie kladená otázka.

Môžem užívať pestrec a kmín, keď beriem lieky na tlak, cholesterol, riedenie krvi, alergie, onkologické ochorenie atď.

Egyptský kmín nemá žiadne obmedzenie, užíva sa s jedlom. Pri onkologických ochoreniach počas podávania chemoterapie sa zvyšujú dávky. Pri bakteriálnych a vírusových ochoreniach, ako i pri parazitických problémoch užívame prvú dávku kmína skoro ráno o 04:00 hod. na lačno. Taktiež je kmín dobe užívať počas dojčenia, podporuje tvorbu materského mlieka. Deti od troch rokov môžu bezpečne užívať kmín v polovičných dávkach.

Pestrec sa užíva niekedy počas dňa pri pocite hladu, teda niekedy po raňajkách s ktorými sa užije kmín a keď sa dostaví hlad pred obedom, vtedy pri pocite hladu. Pestrec sa neužíva ráno na lačno, v tehotenstve sa môže užívať do šiesteho týždňa tehotenstva a neužíva sa  počas dojčenia, deti od troch rokov môžu bezpečne užívať pestrec v polovičných dávkach.

Klienti ktorí sa liečia, alebo neliečia na vysoký krvný tlak užívajú pestrec takto:

Tu kliknite na obrázok:

Pestrec a vysoký krvný tlak – Zdrava pecen.sk

V tomto článku máte všetko podstatné, ako a prečo treba čistiť a regenerovať pečeň a vrátiť sa k informáciám nie je problém, keď uznáte za vhodné.

Pamätať si ale nemusíte postup užívania, ucelené informácie dostanete v brožúrke, ktorá vám ich pripomenie. Na dvanástich stranách brožúrky nájdete všetko, aby ste mohli postupovať úplne samostatne. Bez problémov podľa nej postupujú klienti, ktorí už prekročili 70 rokov. V brožúrke sú aj všetky kontakty v prípade, že by nastal dôvod nás kontaktovať.

Na záver súhrn toho najdôležitejšieho.

 

  • Systém funguje tak, že užívate pestrec a Egyptský kmín súčasne, ale nie spolu naraz. Kmín hocikedy s jedlom a pestrec pri pocite hladu, ale nie ráno na lačno. V brožúrke ktorú dostanete v balíku,  je to presne vysvetlené a popísaný postup, ktorý je veľmi jednoduchý a pohodlný, tak že vás nebude obmedzovať. 
  • pestrec regeneruje filter uložený v pečeni-pečeňovú membránu a vyživuje krv zložkami, ktoré bežne v strave neprijímate. Keď ste ale už po 40 ke, tak si objednajte na tri balenia pestreca minimálne jedno balenie kmína, užíva sa v pomere 3:1. Najlepšia objednávka aj finančne je SET A- na úvod na cca 6 týždňov. Pestrec je silnejší antioxidant ako vitamín C a E.
  • Egyptský kmín čistí pečeň, črevný a cievny trakt a priamo v krvi odbúrava cholesterol a glukózu, je protizápalový, antibakteriálny, antiparazitný. V procese delenia buniek dokáže odhaliť poškodené bunky, dostať ich von z tela, aby sa neusádzali v tele a netvorili tak nádory.
  • Systém užívania pestreca a Egyptského kmína vám zabezpečí očistu-odmastenie pečene od tukov a toxínov, dostane do normy krvné a pečeňové testy.  Pokiaľ máte plánovanú operáciu a krvné a pečeňové testy máte zvýšené, tak je na čase začať.                                                                                                                                                    Je to tak jednoduché, ako keď idete umývať riad. Potrebujete jar a teplú vodu a nemusíte nad tým rozmýšľať, či to robíte dobre. Egyptský kmín sa užíva-konzumuje s jedlom, môžete aj na lačno pred raňajkami, pestrec pri pocite hladu, ale nie ráno na lačno, až niekedy pred obedom a večerou, keď sa ohlási hlad, teda v priebehu dňa podľa hladu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Postupujte podľa príbalovej brožúry a vyvarujte sa kombinácii napríklad nášho kmína a pestreca z inej spoločnosti. Môžu nastať nepredvídané udalosti, na ktoré vám nebudeme vedieť odpovedať, lebo ako je už uvedené v článku, nie je pestrec, ako pestrec a taktiež Egyptský kmín nie je Indický a bylinky vám môžu potom spôsobovať ťažkosti.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Pre pečeň nie je nikdy neskoro.

 

Zdravá pečeň = život bez liekov.

Tento článok má 0 komentov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top